ساعت: ۱۶:۱۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ شناسه خبر: 52614

سامانه بارشی از شب گذشته وارد شهرستان سیرجان شده است و موجب خسارات زیاد، آبگرفتگی معابر و خیابان ها شده است

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”سامانه بارشی از شب گذشته وارد شهرستان سیرجان شده است و موجب خسارات زیاد آبگرفتگی معابر و خیابان ها شده است.

مسلما آنچه شهروندان با آن مواجه شدند آب‌گرفتگی‌هایی بود که در بسیاری از خیابان‌های اصلی و فرعی و نیز کوچه ها و مکان‌های عمومی مشاهده و باعث کندی روند تردد خودروها و مردم شد.

آنچه در نگاه اول می توان از بروز این حوادث استنباط کرد رعایت نکردن استانداردها و اصول مهندسی شهری در ساخت و طراحی خیابان ها و مکان های عمومی برای مواجهه با اینگونه مسائل است.

رعایت نکردن استاندارد ها و اصول طراحی خیابان‌ها و شیب‌بندی‌ها برای هدایت آب‌ها، در خیابان‌های سیرجان به عنوان دومین شهر بزرگ استان به‌گونه‌ای است که با هر بارشی مقادیر زیادی  آب وسط خیابان‌ها جمع می‌شوند و باعث کندی و بعضا توقف تردد ماشین‌ها و مردم می‌شود و مساله‌ای که در جریان این بارش ها، هر شهروند سیرجانی در هر خیابان و یا محله‌ای که سکونت داشت با آن مواجه شد.
این مساله حتی در خیابان های اصلی شهر نیز نمایان بود و میدان امام (ره)، بلوار ابن سینا، بلوار ولایت و بلوار هجرت به علت آب‌گرفتگی شدید، روند عبور و مرور ماشین‌ها را کاملا متوقف کرد و ترافیک سنگینی در آنجا ایجاد شد.
در سیرجان باید این پیش بینی ها وجود داشته باشد ،چون هر سال با بارش باران مشکلاتی از قبیل آب گرفتگی معابر، خیابان‌ها و به دنبال آن در صورت شدت بارندگی جاری شدن سیلاب رخ می‌دهد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده