ساعت: ۱۴:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ شناسه خبر: 40031

کارشناس مسائل سیاسی گفت:برخوردهای دوگانه آمریکا برای همه ملت های دنیا روشن شده است و تا زمانی که منافع خودش مطرح باشد دم از حقوق بشر و دموکراسی می زند و به محض اینکه منافعش در خطر می افتد حقوق بشر و دموکراسی را نادیده می گیرد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از آرمان کرمان،محمد حسن آصفری کارشناس مسائل سیاسی در رابطه با آشوب های اخیر آمریکا عنوان کرد: انتخابات آمریکا نشان داد که اقدامات اوباما در راستای لشکر کشی به کشورهای دیگر و دخالت وی در امور داخلی کشورهایی از حمله به عراق، افغانستان و کمک به نیروهای تروریستی و ایجاد جریاناتی مانند داعش به مردم آمریکا نشان داد که این اتفاقات زیر دست دولت مردانشان است و مردم از این دخالت آمریکا در امور داخلی کشورهای دیگر و بی توجهی به مسائل داخلی خودشان خسته شدند بنابراین شعار اوباما که منجر به پیروزی وی شد این بود که ایشان نسبت به وضع موجود و دخالت در امور داخلی کشورها اعتراض داشت.

آصفری افزود: مردم آمریکا خواستار این هستند که باید به مشکلات اجتماعی که بیش از میلیون ها آمریکایی با آن ها مواجه هستند توجه شود.

نماینده مجلس نهم تشریح کرد: سیاست های آمریکا نشان داد که امروز جریانی که روی کار می آید وابسته به پنج درصد جمعیت آمریکا است و کسانی که وابسته به ثروت هستند با پول خود و هزینه تبلیغاتی خود کسانی را که بخواهند به کاخ سفید وارد می کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: وقتی این افراد انتخاب شده و کنگره به کاخ سفید راه پیدا کنند نسبت به ۹۵ در صد مردم آمریکا که مشکلات اجتماعی و اقتصادی دارند بی توجهی می کنند و رای آوردن اوباما به دلیل اعتراض وی به این وضع موجود بود.

آصفری در خصوص اغتشاشات اخیر آمریکا اظهار کرد: اقداماتی که هم اکنون به عنوان اعتراض در آمریکا شکل گرفته است و عده ای به خیابان ها ریخته اند مشابه اتفاقی است که در انتخابات ۸۸ ایران، جریانی با حمایت آمریکایی ها به خیابان ها ریختند و اقدام به براندازی کردند و قانون را زیر پاگذاشتند.

کارشناس مسائل سیاسی  افزود:آمریکا چطور دیروز آشوب های سال ۸۸ ایران را دموکراسی می دانست اما امروز کسانی که در آمریکا نسبت به انتخابات اعتراض دارند و به خیابان ها ریخته اند این ها را آشوبگر میداند و با آن ها برخورد و دستگیرشان می کند اما دیروز وقتی جریان براندازی که با پول آمریکا و انگلیسی ها در سال ۸۸ در خیابان های تهران ریختند و آشوب به پا کردند و بانک ها و دستگاه های دولتی را به آتش کشیدند و حتی بعضی از مردم را مورد ضرب و شتم خود قرار دادند آن ها را دموکراسی و صاحب رای ندانستند و گفتند در انتخابات ایران تقلب صورت گرفته است.

آصفری در پایان خاطر نشان کرد: برخوردهای دوگانه آمریکا برای همه ملت های دنیا روشن شده است و تا زمانی که منافع خودش مطرح باشد دم از حقوق بشر و دموکراسی می زند و به محض اینکه منافعش در خطر می افتد حقوق بشر و دموکراسی را نادیده می گیرد و به آن ها توجهی نمی کند این قاعده بازی است که آمریکایی ها شروع کردند و امروز در کشورشان این وضعیت را می بینند وتاوان پس می دهند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده