ساعت: ۰۷:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ شناسه خبر: 24841

برداشت انبوه معدنی از معدن شماره 5 سنگ‌آهن گل‌گهر سیرجان آغاز شد.

به گزارش“سیرجان خبر” مراسم برداشت انبوه معدنی از معدن شماره 5 سنگ‌آهن گل‌گهر سیرجان برگزار شد.

مهدی جهانگیری رئیس گروه ملی سازمان گردشگری کشور نیز اقتصاد متکی به نفت را خسارت جبران‌ناپذیر کشور در بحث اقتصاد عنوان کرد و گفت‌: پس از 36 سال  انقلاب ‌هنوز ما از اقتصاد نفتی خارج نشده و برای همین است که از ارزانی قیمت نفت می‌هراسیم.

وی از اقتصاد متکی به دولت هم انتقاد داشت و بیان داشت: جدا کردن اقتصاد از دولتمردان کار بسیار سختی است، اما برای اقتصاد یا تهدید جدی است و باید به سمت فعلیت معادن و اقتصاد معدنی روی آورد، امروز ارزش معادن ما بیش از 700 میلیون دلار است که می‌تواند یک اقتصاد سالم را بیاورد.

مدیر‌عامل بانک گردشگری در ادامه از امنیت سرمایه‌گذار سخن گفت و افزود‌: چالش‌های پیش رو است و باید برطرف و امنیت در همه زمینه‌ها فراهم شود که حتی احساس عدم امنیت هم سرمایه‌گذار را دلسرد می‌کند و اصل 44 باید گسترش یابد تا تحول اقتصادی بیشتر خود را نشان دهد.

جهانگیری با اشاره به افتتاح بانک گردشگری سیرجان ابراز داشت: برای ساخت هتل چهار ستاره سیرجان نیز 120 میلیارد تومان اختصاص یافت و عملیات اجرایی از فروردین ماه سال آینده آغاز و طی مدت سه سال این هتل توسط سرمایه‌ سازمان گردشگری ساخته می‌شود.

ابراهیم صادقی سرمایه‌گذار طرح معدنی شماره 5 سنگ‌آهن گل‌گهر سیرجان در این مراسم اظهار داشت: ظرفیت این معدن 24 میلیون تن در مرحله اول و سرمایه‌گذاری 200 میلیون دلار است.

وی افزود: شرکت ماهان سرمایه‌گذاری را تا مرحله فرآوری انجام می‌دهد تا از خام‌فروشی جلوگیری شود.

صادقی عنوان کرد: سالانه 2 میلیون تن سنگ‌آهن از این معدن استخراج می‌شود و سال اول برای باطله‌برداری تا رسیدن به سنگ‌آهن اختصاص دارد و پایان سال ‌94 مرحله بهره‌برداری از سنگ‌آهن معدن شماره 5 خواهد بود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده