ساعت: ۰۹:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱ شناسه خبر: 24183

از ویژگی های مهم و منحصر به فرد م.ه حرکت در سایه و پنهان کاری او می باشد،این خصوصیت او را به فردی مافیای ثروت و قدرت در ایران تبدیل کرده است.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از آرمان کرمان،یکی از اعضاءکمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی که تمایلی به فاش شدن نامش نداشت اظهار کرد: “فشار پشت پرده برای عدم صدور حکمی عادلانه درخصوص اتهامات م.ه وجود دارد”. اما آنچه که مسلم است حرکت در سایه و پنهان کاری از ویژگی های مهم و منحصر به فرد م.ه است ،این خصوصیت او را به فردی مافیای ثروت و قدرت در ایران تبدیل کرده است .

علیرغم این پنهان کاری ها قوه قضاییه با تکیه بر اصل عدالت و محاکمه وی خط بطلانی براندیشه های م.ه کشیده است واکنون وقت صدور حکم نزدیک است.این حکم می تواند بار دیگر ندای عدالتخواهی و مبارزه با رانت خواری و فساد اقتصادی را در کشور اسلامی طنین انداز کند.

می توان گفت م.ه مفسد سیاسی و اقتصادی است چرا که:

  • مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰دلار پورسانت برای صادرات اتوبوس به لیبی دریافت کرده است!
  • روابط پنهانی با چنگیز فرنژاد رئیس سابق اداره ضد جاسوسی ساواک داشته است!
  • گفتگوی پنهانی با دیپلمات آمریکایی بر اساس قرار قبلی در هواپیما هنگام سفر به عربستان داشته است!
  • از نفوذ خود جهت واردات اتوبوس خارجی با تخفیف ویژه در حقوق گمرکی استفاده کرده است!
  • از نفوذ خود در دستگاه های اقتصادی و سیاسی و کسب اطلاع (رانت اطلاعاتی) برای خرید سهام بورس استفاده کرده است!
  • پورسانت از محل خرید ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰دلاری هواپیمای ایرباس دریافت نموده است!
  • پورسانت از شرکت های ایتالیایی پیان تی ،ای در جریان انعقاد قرار دادبرای اجرای پروژه های ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰دلاری فولاد مبارکه ،چادر ملو و خوزستان دریافت کرده است!
  • ۱۵۰۰۰۰۰۰۰دلار پورسانت از قرار داد ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰دلاری شرکت نفت یا شرکت زوگ سوئیس دریافت کرده است!
  • از نفوذ خود در وزارت نفت با توجه به مناصب قبلی وی در این وزارتخانه جهت موفقیت در مناقصه ها و انعقاد قرار دادهای سنگین نفتی وزارت نفت با شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران متعلق به خاندان هاشمی استفاده نموده است!
  • م.ه با استفاده از نفوذ خود در تاریخ ۸۴/۳/۳در خواستی مبنی بر واگذاری ۱۵۰۰۰بند کاغذ اعلا را به وزارت بازرگانی ارائه می نماید و این بدین معناست که مافیای قدرت و ثروت دقیقا به ازاء هر ایرانی، حداقل یک برگ کاغذ در تبلیغات استفاده کرده است واین در حالی است که به علت گران بودن کتاب خرید بسیار پایین قشر دانشجو و فرهیخته را در نمایشگاه کتاب شاهد هستیم!

این موارد به جز حضور موثر وی در فتنه ۸۸، با اضافه شدن پرونده استات اویل و کرسنت م.ه دستگاه امنیتی را واداشت تا بنابر وظیفه ی ذاتی خود با او برخورد کند اما با اعمال نفوذ آقای هاشمی رفسنجانی این پرونده مختومه می گردد.

اکنون که با همت دستگاه قضا بار دیگر این پرونده با ۲۶ جلسه ی دادگاه مورد رسیدگی قاضی مقیسه قرار گرفته وقت آن است که قاضی پرونده با رای عادلانه به جریانات این مافیای قدرت و ثروت یک بار برای همیشه پایان داده وبا مفسدان اقتصادی با جدیت برخورد نماید و در پیشگاه عدل الهی پاسخگوی رای منصفانه خویش باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده