ساعت: ۱۵:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۶/۱۹ شناسه خبر: 38107
امام جمعه سیرجان:

امام جمعه سیرجان گفت:یکی شدن دولت‌ها و ملت‌های مسلمان برای مطالبه خون هزاران حاجی در منا ضروری است و سکوت موجب پایمال شدن خون شهدای حج می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی “سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سید محمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سیرجان اظهار داشت: جایگاه برائت از مشرکان نزد مسلمانان حفظ شده و امروز ملت ایران این وظیفه را در برابر خداوند انجام می‌دهند.

امام جمعه سیرجان بیان داشت: شجره ملعون سعودی و اربابان آنها مقصر حوادث حج سال گذشته و قبل از آن هستند و به خاطر رفتار ظالمانه با میهمانان خدا، یکی شدن دولت‌ها و ملت‌های مسلمان برای مطالبه خون هزاران حاجی در منا ضروری است و سکوت موجب پایمال شدن خون شهدای حج می‌شود.

حسینی افزود: امیدواریم که امسال حجاج از کید و حیله صهیونیست‌ها و سعودی‌ها در امان باشند و این حرکت نابجا و نفرت‌انگیز آل سعود سرسپردگی‌اش را به صهیونیست، بیشتر ثابت کرد.

وی از دولت و سازمان‌های مربوطه در حج خواست در احقاق حقوق شهدای منا تلاش و پیگیری کنند و این مسأله مهم را رها نکنند تا سردمداران سعود اقرار بر تقصیر و پرداخت خسارت کنند.

حسینی با تسلیت شهادت امام محمدباقر (ع) و سالروز شهادت مسلم بن‌عقیل، مقابله با استکبار و ظلم را دستور خداوند عنوان کرد و بر حضور گسترده مردم در مراسم دعای عرفه که در محضر شهید گمنام برگزار می‌شود تأکید کرد.

امام جمعه سیرجان عنوان کرد: ملت ما هیچ‌گاه با دشمنان اسلام و مستکبران جهانی کنار نمی‌آید و اگر امروز حکام سعودی با همدستی آمریکا و یهود منطقه را ناامن می‌کند بیشترین خسارت این همدستی را خودش می‌پردازد و به‌زودی در آتش افروخته خود می‌سوزد.

حسینی با تبریک عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت، اقتدار و قدرت نظام اسلامی را در ولایت عنوان کرد و افزود: ولایت محور اتحاد و همبستگی همه مردم در جامعه است و بر اساس اصول اسلام، رهبری و ولایت همبستگی و اتحاد را رقم می‌زند.

وی به مناسبت‌های مختلف از جمله جشن عاطفه‌ها اشاره کرد و گفت: امسال جشن عاطفه‌ها به صورت نقدی واریزی به حساب و غیرنقدی تحویل کمیته امداد برگزار می‌شود و ما چادر و پایگاهی برای جمع‌آوری کمک‌ها در سطح شهرستان نداریم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده