ساعت: ۰۹:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۳ شناسه خبر: 24255

گروه تروریستی داعش تمامی مردم و موسسات استان رقه را ملزم به استفاده از تقویم خود کرده است.

“سیرجان خبر” گروه تکفیری داعش که تقویم هجری شمسی را مخالف شریعت اسلامی می‌داند اقدام به انتشار تقویم هجری جدیدی با عنوان «تقویم دار الخلافه» کرده است.

این گروه تروریستی با الزام مردم استان رقه در سوریه به تبعیت از این این تقویم در بیانیه‌ای اعلام کرده که تمامی کارکنان مؤسسه‌های رسمی و دستگاه‌های اجرایی موظفند که از این تقویم استفاده کنند.

داعش یک ستاد شرعی با نام «ستاد شرعی رصد هلال و تقویم هجری» تشکیل داده که هدف آن ایجاد تقویم مؤسسه‌های رسمی داعش در مناطق تحت سیطره می‌باشد.

مردم شهر رقه در سوریه همیشه در ترس و هراس به سر می‌برند و از زمان سیطره داعشی‌ها بر این شهر، ‌ مردم زندگی روزمره خود را به سختی می‌گذرانند. آنان همیشه می‌ترسند که نیروهای داعش آن‌ها را دلیل یک صحبت یا یک عمل زندانی یا حتی اعدام کنند.

ترس مردم رقه از داعش به این دلیل است که آن‌ها با چشم خود اعمال داعش را دیدند. داعش به هر بهانه‌ای مردم این شهر را زندانی یا اعدام می‌کند و برای این کار حتی نسبت‌های دروغی را به مردم می‌دهد.

مردم شهر رقه پس از سیطره داعش بر این شهر چند دسته شدند، ‌ گروهی از آن‌ها به شهرهای دیگر سوریه رفتند و‌گاه بی‌گاه سری به شهر رقه می‌زند، ‌ گروه دیگر هم که تحت تعقیب داعش هستند، از برگشت به شهر رقه محروم شدند، ‌ اما بخش زیادی از مردم شهر رقه مجبور به ماندن در این شهر شدند، ‌آن‌ها مجبور به تحمل ترس و هراس در زندگی هستند و زندگی روزمره مردم رقه پر از صحنه‌های قتل،‌ شکنجه و زندان است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده