ساعت: ۱۲:۲۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ شناسه خبر: 40043
رئیس اداره بهزیستی سیرجان:

رئیس اداره بهزیستی سیرجان گفت: اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم تا پایان آذر ماه تمدید شد.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” رئیس اداره بهزیستی سیرجان افزود: با اجرای این طرح از ابتدای آبان امسال، بینایی 6000کودک مورد سنجش قرار گرفته است

مهتاب حسینی اظهار کرد:90 پایگاه دائم در خصوص اجرای این طرح مشارکت دارند که از این تعداد89 پایگاه با چارت و یک پایگاه با دستگاه مخصوص غربالگری بینایی سنجش را انجام می دهند.
رئیس اداره بهزیستی سیرجان گفت: فعالیت 112 پایگاه غیر دائم شامل مراکز پیش دبستانی، مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت و  مهدکودک در زمینه اجرای طرح غربالگری و پیشگیری از تنبلی چشم در این شهرستان وجود دارد.
حسینی اذعان داشت:این طرح برای تشخیص تنبلی چشم کودکان سه تا شش سال اجرا می شود و متولدین سال های 89، 90 و91 که 16000 کودک در سطح شهرستان مورد معاینه بینایی سنجی قرار خواهند گرفت.
وی یادآورشد: پس از غربال کودکان توسط معاینه کنندگان سطح اول کودکان مشکوک به تنبلی چشم بصورت رایگان به اپتومتریست های طرف قرارداد با بهزیستی مراجعه خواهند کرد.
رئیس اداره بهزیستی گفت: در صورت نیاز به عینک و یا عمل جراحی، کمک هزینه درمان در اختیار خانواده های بی بضاعت قرار خواهد گرفت که سال گذشته تعداد 9000 کودک مورد سنجش بینایی قرار گرفتند که طی معاینات انجام شده تعداد 600 کودک مشکوک به مشکلات بینایی سنجی شناسایی شدند که تعداد 100 کودک با مشکلات بینایی شناسایی و به اپتومتریست معرفی و امور درمانی آنان توسط اداره بهزیستی سیرجان پیگیری شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده