ساعت: ۱۴:۴۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ شناسه خبر: 60371

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان گفت:طی سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه‌های آبخیزداری شهرستان سیرجان اختصاص یافت.

به گزارش “سیرجان خبر “مهران میرشاهی، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان سیرجان گفت: پروژه های آبخیز داری باهدف جلوگیری از وقوع سیلاب، مقابله با خشکسالی و کاهش هدر رفت آب، جلوگیری از ورود رسوبات رودخانه‌ای به سد تنگوئیه سیرجان و کنترل سیلاب‌های فصلی در مناطق روستایی و عشایر نشین اجرا شده است.

وی با اشاره به این که طی پارسال بیش از ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه‌های آبخیزداری شهرستان سیرجان اختصاص یافت، افزود: در حوزه آبخیز پلنگی سفلی بند‌ سنگی ملاتی با حجم هزار متر مکعب و بند خشکه چین به میزان ۲ هزار و ۱۰۰ مترمکعب و همچنین در حوزه بیدشاهی زیر حوزه سد تنگوئیه  بند سنگی ملاتی با حجم هزار و ۱۰۰ مترمکعب و بند خشکه چین به حجم ۳ هزارمترمکعب احداث شده است.

میرشاهی اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در شهرستان سیرجان را از اولویت‌های کاری منابع طبیعی وآبخیزداری این شهرستان برای حفاظت از آب و خاک و افزایش حجم آب‌های زیر زمینی عنوان کرد و خواستار اعتبارات بیشتر با توجه به حجم و پهناوری این شهرستان شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده