ساعت: ۱۹:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ شناسه خبر: 49893

شهردار سیرجان از اجرای پروژه دانش بنیان “سیماک” در راستای استقرار دولت الکترونیک در حوزه اماکن و املاک کشور، در شهرداری سیرجان خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر”شهردار سیرجان از اجرای پروژه دانش بنیان “سیماک” در راستای استقرار دولت الکترونیک در حوزه اماکن و املاک کشور، در شهرداری سیرجان خبر داد.

رضا سروش نیا افزود: سیماک یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است که به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و به عنوان پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی از سوی معاون اول رئیس­ جمهور ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: اجرای این پروژه در سطح کشور برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته و این مصوبه در دو جهتِ بسیار اساسی شامل عملیاتی‌سازی سیماک برای صدور تمام مجوزهای ساخت و ساز املاک در سطح کشور و عملیاتی‌سازی سیماک به عنوان بستر یکپارچه برای استعلامات میان‌دستگاهی اماکن و املاک، استقرار سیماک را در کشور رقم زده است.
سروش نیا بیان کرد: تعدادی از پرسنل شهرداری سیرجان آموزش های لازم را در خصوص این پروژه فرا گرفته اند.
وی تصریح کرد: یک گروه متشکل از ده کارشناس در راستای بررسی زیرساخت های لازم برای اجرای پروژه دانش بنیان “سیماک” در سیرجان مستقر شده اند.
رضا سروش نیا شهردار سیرجان یادآور شد: مرحله اول این طرح در خصوص صدور مجوزهای ساخت و ساز املاک به مرحله اجرا خواهد رسید.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده