ساعت: ۱۰:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۸/۱ شناسه خبر: 11262

ئیس‌ سازمان اطلاعات ترکیه پیشنهادی را به دولت خود ارائه خواهد کرد که بر اساس آن این کشور توافقنامه‌های خود با رژیم صهیونیستی را که به جاسوسان موساد اجازه می‌داد به صورت آزادانه‌ای در خاک ترکیه مستقر شوند، لغو خواهد کرد.

namad mosadبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران،عبدالقادر سلوی، یکی از ستون‌ نویس‌های ارشد این روزنامه ترک، در شماره دیروز نوشت: احتمال لغو قریب‌الوقوع توافق‌های محرمانه با موساد دلیل موج جدید حملات رسانه‌های آمریکایی به حاکان فیدان، رئیس سازمان اطلاعات آمریکا، است.

به نوشته سلوی، اسرائیل از تصمیم فیدان برای ترغیب دولت ترکیه به لغو توافقنامه‌ها که به مأمورین موساد اجازه می‌دهد بدون اخذ ویزا و عبور از گمرک وارد این کشور شوند، ناراحت است.
پنج‌شنبه گذشته، واشنگتن‌پست مدعی شد که در اوایل سال 2012، فیدان هویت 10 جاسوس موساد را به ایرانی‌ها ارائه کرده بود. این جاسوسان در ترکیه با مقامات موساد دیدار می‌کردند و به هیمن دلیل سازمان‌های اطلاعاتی ترکیه از هویت این افراد آگاه بودند.

اوایل ماه جاری نیز وال‌استریت‌ژورنال گزارش داد که فیدان با ارائه اطلاعاتی که توسط آمریکا و اسرائیل جمع‌آوری شده بود، متحدین ترکیه را به شدت ناراحت کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده