ساعت: ۱۴:۵۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۲ شناسه خبر: 49686

مدیریت برق شهرستان سیرجان در نشست مشترک مدیران ادارات و سازمان های شهرستان سیرجان گفت: متأسفانه باکم شدن آب پشت سدها، حدود 6500 هزار مگاوات کاهش تولید برق داشته ایم و بر همین اساس ملزم شده ایم در بهینه سازی مصرف برق بیشتر تلاش کنیم.

به گزارش“سیرجان خبر”نشست مشترک مدیران ادارات و سازمان های شهرستان سیرجان؛ به منظور افزایش پایداری شبکه برق و جلوگیری از خاموشی های احتمالی برگزار شد.

در این نشست مدیریت برق شهرستان سیرجان با تأکید بر موضوع کاهش بارندگی های چند سال اخیر افزود: متأسفانه باکم شدن آب پشت سدها، حدود 6500 هزار مگاوات کاهش تولید برق داشته ایم و بر همین اساس ملزم شده ایم در بهینه سازی مصرف برق بیشتر تلاش کنیم.

سلمانی زاده با تأکید بر این موضوع که ادارات هم مانند بخش کشاورزی می توانند در این برهه کمک قابل توجهی در کاهش مصرف داشته باشند، افزود: خوشبختانه بیشتر ادارات همکاری های لازم را در این زمینه با این اداره داشته اند و بر اساس پایش هایی که توسط همکاران صورت می گیرد صحت این موضوع مشخص می شود.

مدیریت برق شهرستان سیرجان در خصوص تخفیف و پاداش به مشترکان، اظهار داشت: بر اساس دستورالعملی که وزارت نیرو به منظور کنترل بار صنایع و کشاورزان صادر کرده این دو بخش از تخفیف و پاداش بهره مند خواهند شد.

وی افزود: بر اساس این دستورالعمل درصورت همکاری مشترکین کشاورزی در مردادماه در 4 ساعت اوج بار (31 روزبه طورکامل) 20 درصدبه پاداش افزوده خواهد شد و همچنین اگر مشترکان کشاورزی در مردادماه هفت روزمتوالی 24 ساعته خاموش کنند قبض برق آن ها بخشیده می شود.

وی درخصوص همکاری مشترکان صنعتی دربازه زمانی تیر ماه تا انتهای مرداد ماه بیان کرد: چنانچه جابه جایی تعطیلات هفته از روز جمعه به روزهای هفته توسط صنایع وکارخانه ها (از شنبه تا چهارشنبه) انجام شود مشمول تخفیف می شوند؛ همچنین اگرصنایع به صورت 24 ساعته(پنج روزدرماه به صورت کامل) درروزهای کاری هفته یعنی شنبه تا چهارشنبه خاموش کنند تخفیف می گیرند.

مدیریت برق شهرستان سیرجان در پایان سخنان خود بیان کرد: باتوجه به مصوبه اخیر هیأت وزیران که با حضور ریاست جمهور تشکیل شد ساعت کار ادارات از ساعت 6 تا 13 شیفت داده شده و لذا ادارات ملزم شده اند 10 درصدمصرف خود رانسبت به سال گذشته کاهش دهند و همچنین درجه وسایل سرمایشی را روی 25 درجه تنظیم کنند.

طبق این مصوبه ادارات باید بعد از ساعت اداری کلیه وسایل برقی خود را خاموش کنند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده