ساعت: ۰۸:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ شناسه خبر: 61119

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: بامراکز و اماکن عمومی ترویج‌ مواد دخانی در سیرجان برخورد قانونی صورت می گیرد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفت وگو با خبرنگار“سیرجان خبر”گفت: بیماری های قلبی و مغزی، بیماری مزمن انسداد ریه، بیماری سرطان، دیابت و بیماری های روانی، پنج بیماری اصلی غیر واگیر هستند که مصرف مواد دخانی از عوامل بروز چهار مورد از این پنج بیماری هست که روزانه حدود ۱۶۰ مرگ زودرس قابل پیشگیری روزانه در ایران موجب می شود.

دکتر محمد موقری پوراذعان کرد: در طرح ملی محله محور و خانواده محور کنترل بیماری کرونا که از ابتدای آذر همزمان با سراسر کشور در سیرجان هم شروع شده است نظارت تیم های بازرسی بهداشت محیط با دستور کار منع تبلیغ و ترویج‌ مواد دخانی در مراکز و اماکن عمومی، جمع آوری استندهای سیگار، تابلو ها، پوستر ابزارآلات، دیوارنویس و هرگونه تبلیغ ترویج مواد دخانی را در دستور کار قرار داده اند.

وی ضمن اعلام جرایم بسیار بالای تخطی از قوانین جامع کنترل دخانیات از حدود پانصد هزار تومان تا چهل و سه میلیون تومان، از متصدیان کلیه مراکز و اماکن خواست با بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی همکاری کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده