ساعت: ۱۳:۲۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۵/۶ شناسه خبر: 37092

یک زوج جوان سیرجانی پس از آغاز زندگی مشترک، کار کشاورزی را آغاز کردند و ضمن اشتغال برای خود زمینه اشتغال 10 نفر دیگر را نیز فراهم نمودند.

به گزارش “سیرجان خبر”، امیر آوردیده کشاورز سیرجانی پس از آغاز زندگی مشترک، کار کشاورزی را آغاز کرد و ضمن اشتغال برای خود زمینه اشتغال 10 نفر دیگر را نیز فراهم نمود.

وی گفت: به‌علت بیکار بودن سه هکتار زمین را در اطراف روستای کورگاه در منطقه اطراف سد سیرجان اجاره کردیم و در این منطقه بیابانی و خشک با توکل بر خدا به کشت هندوانه، خیار، خربزه، انواع کدو تنبل و محلی کدو، طالبی، گوجه‌فرنگی و خیار سبز و میوه پرداخته و محصول خود را به بازار عرضه کنیم.

آوردیده افزود: با علم و تجربه‌ای که خودمان در کشاورزی داشتیم کار کردیم و دوست دارم جوانان و کشاورزان بیایند و ببینند که این آب و خاک با کسی کینه ندارد و با درست کار کردن و تلاش و نگاه نکردن به ساعت می‌شود نتیجه خوب گرفت و صحرایی زیبا و محصول باکیفیتی وارد بازار کرد.

این جوان علاقه‌مند به کار و تلاش گفت: تا اینجا 12 نفر اشتغالزایی داشتم که چهار نفر به‌صورت دائم و هشت نفر به صورت فصلی روی زمین کار می‌کنند.

این کشاورز جوان می‌گوید: پرورش محصول ما به‌دور از سم و کود و به صورت ارگانیک است و هم‌اکنون 30 تن هندوانه و تا 12 تن کدو را برداشت و بارگیری و به بازار عرضه کردیم و دیگر محصولاتم نیز با مقدار کمتری وارد بازار می‌شوند چون آب و زمین ندارم.

آوردیده اشتغال جوانان را مهم‌ترین مسأله ازدواج آنان و رفع مشکلات عنوان می‌کند و گفت: من که با آب و زمین اجاره‌ای اشتغال موقت دارم از مسؤولان خواستار اختصاص زمینی برای کشاورزی هستم تا بتوانم زندگی خود را ادامه دهم و زمینه اشتغال بیشتری را داشته باشم.

زکیه دهقانی همسر این کشاورز جوان نیز اظهار کرد: من با همسرم تازه زندگی مشترک خود را آغاز و برای رفع بیکاری کار کشاورزی را آغاز کردیم و ادامه کار و اشتغال بستگی به همت و همکاری مسؤولان شهرستان و استان برای اختصاص زمین و تسهیلات دارد.

کارگران این زمین کشاورزی نیز از اشتغال به‌کار خود و برداشت محصولات کشاورزی ابراز رضایت کرده و آن را خدمت به‌جامعه و خانواده می‌دانند.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده