ساعت: ۰۸:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۶ شناسه خبر: 24340

بودجه سال 94 شهرداری حدود صد میلیارد تومان بسته شده است که نسبت به سال گذشته 24 درصد کاهش پیدا کرده است و یکی از مشکلاتی که این روزها شورای چهارم با آن دست و پنجه نرم می کند مشکل تفریق بودجه سال 89 است.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی“سیرجان خبر”در جلسه روز گذشته شورای شهر سیرجان که با حضور سالاری،کارشناس اداره کل امور شهری و روستاهای استان برگزار شد وضعیت تفریق بودجه سال 89 و علت کاهش بودجه 94 مورد بررسی قرار گرفت.

یکی از مشکلاتی که این روزها شورای چهارم با آن دست و پنجه نرم می کند مشکل تفریق بودجه سال 89 است که باید مشکل آن هر چه سریعتر و در کمترین زمان رفع شود تا مشکلات و عواقب آن دامن گیر شهرداری سیرجان نشود.

در این جلسه کارشناس امور شهر و شورا استان با تاکید بر اینکه تا پایان هفته مشکل تفریق بودجه حل شود و به مرکز استان ارسال شود تا مشکلات شهرداری مرتفع گردد و همچنین اگر تفریق بودجه ها به موقع ارسال شود درجه شهرداری نیز افرایش یافته که این خود مزایایی بسیار زیادی دارد.

همچنین در این جلسه سرلشکر ایران نژاد با اشاره به کاهش بودجه سال 94 گفت: بودجه امسال نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده و علت آن هم معلوم نیست اگر بودجه در همین رقم بسته شود نمی توانیم  خدمات عمرانی قابل قبولی در سال آینده داشته باشیم.

وی ادامه داد: بودجه سال گذشته کرمان 230 میلیارد بوده است که امسال بودجه پیشنهادی آن ها 400 میلیارد است و این افزایش بودجه از کجا حاصل شده است.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: شهر سیرجان از همه لحاظ بعنوان دومین شهر استان محسوب می شود و نیاز به انجام خدمات عمرانی بزرگ می باشد که با این عدد و ارقام عمران و آبادانی میسر نمی شود.

کارشناس حسابداری امور شهر و شورا های استان علت این کاهش بودجه را ملزوم بررسی بیشتر دانست و افزود: باید بر روی ریز بودجه امسال و سال گذشته بررسی لازم شود و مشخص شود که در چه زمینه هایی بودجه کاهش یافته است.

بودجه سال 94 شهرداری حدود صد میلیارد تومان بسته شده است که نسبت به سال گذشته 24 درصد کاهش پیدا کرده است، اما به گفته معاون مالی شهرداری سیرجان تنها 65 میلیار تومان از بودجه 130 میلیاردی سال93 محقق شده و انتظار می رود تا پایان سال این رقم به 85 میلیارد تومان افزایش یابد.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده