ساعت: ۱۴:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۲۸ شناسه خبر: 48977

کارگاه های نیمه فعال در شهرستان سیرجان می توانند از کمیته امداد امام خمینی ، وام یک میلیارد ریالی دریافت کنند.

به گزارش “سیرجان خبر” کارگاه های نیمه فعال در شهرستان سیرجان می توانند از کمیته امداد امام خمینی ، وام یک میلیارد ریالی دریافت کنند.
مسئول خود کفایی کمیته امداد سیرجان گفت : این مبلغ وام به کارگاه های نیمه فعالی داده می شود که با فعالیت خود 5 نفر از مددجویان کمیته امداد این شهرستان را مشغول به کار کنند .
وی افزود : این وام با هدف اشتغال زایی مددجویان با بهره کم به صاحبان این شرکت ها یا کارگاه ها اعطاء می شود و هر200 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغال یک نفر مددجو درهر کارگاه یا شرکت خواهد بود که تا سقف 5 نفر برای اشتغال مددجویان پرداخت می شود.
ابراهیم سبزعلی پور گفت: با پرداخت بیش از 58 میلیارد ریال وام اشتغال از منابع بانکی به 356 خانوار تحت پوشش که در زمینه های گلیم بافی ، دامپروری ، نصب پنل های خورشیدی و فعالیت های فروشگاهی ، 356 خانوار از تحت پوشش این نهاد در امسال خارج شدند.
وی گفت: در اجرای طرح اشتغال مددجویان و خودکفایی 100 نفر هم وام 200 میلیون ریالی تسهیلات برای نصب پنل های تولید انرژی خورشیدی گرفتند و خودکفا شدند.
سبزعلی پور با اعلام ایجاد زمینه آموزش رشته های قالیبافی و برق و ساختمان در سیرجان گفت: 946 نفر با هزینه 1 میلیارد و 460 میلیون ریال آموزش های لازم را فراگرفتند تا جذب بازار کار شوند .
بگفته وی ، کمیته امداد امام خمینی پس از تعامل با کارفرمایانی که مددجویان تحت پوشش را مشغول به کار کنند ، حق بیمه این مدد جویان را پرداخت می کند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده