ساعت: ۱۴:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ شناسه خبر: 60687

ابروژه انتقال آب خلیج فارس به سایت آبی گل‌گهر در ارتباط ویدئو کنفرانس رئیس جمهور و با حضور وزیر صمت در سیرجان افتتاح شد.

به گزارش “سیرجان خبر” ابرپروژه انتقال آب خلیج‌فارس به منطقه گل‌گهر سیرجان و فلات مرکزی ایران که صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس در ارتباط با رئیس جمهور و با حضور وزیرصمت افتتاح شد.

با افتتاح این طرح، شیرین‌سازی آب دریا در کنار خلیج‌فارس انجام و آب برای مصرف صنایع استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد تأمین می‌شود و اجرایی شدن تامین آب از دریاهای آزاد توسط شرکت‌های صنعتی و صنایع معدنی، گامی نو و عملی برای استقلال آبی بخش معدن از منابع زیرزمینی و حفظ محیط‌زیست است.

خط اول پروژه انتقال آب خلیج فارس شامل سه فاز است و انتقال آب از بندرعباس به گل‌گهر سیرجان، گل‌گهر تا مس سرچشمه و سرچشمه تا چادرملو یزد انجام می‌گیرد و در مجموع 180 میلیون مترمکعب آب را در سال منتقل می‌کند که 50 میلیون مترمکعب آن به شهرهای استان هرمزگان داده می‌شود.

همچنین 45 میلیون مترمکعب سهم گل‌گهر، 40 میلیون مترمکعب سرچشمه و 30 میلیون مترمکعب سهم چادرملو است و 15 میلیون مترمکعب نیز در طول مسیر برای شرب و مواردی دیگر استفاده می‌شود. 

به پشتوانه تامین زیرساخت آب، توسط شرکت گل‌گهر تنها در سال گذشته و امسال حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال طرح در منطقه گل‌گهر افتتاح شد و بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح نیز آماده افتتاح است و بالای ۷۰ هزار میلیارد تومان طرح نیز آماده کلنگ‌زنی می‌باشد که این حجم عظیم توسعه و سرمایه‌گذاری به مدد تامین آب و زیرساخت‌های صنعت امکان‌پذیر شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده