ساعت: ۱۷:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ شناسه خبر: 49412

صبح روز گذشته با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان وجمعی از مسئولین شهرستان سیرجان پانزدهمین شعبه اقماری سازمان تامین اجتماعی استان کرمان در نجف شهر سیرجان افتتاح گردید.

به گزارش“سیرجان خبر”صبح روز گذشته با حضور  مدیر کل تامین اجتماعی استان وجمعی از  مسئولین شهرستان سیرجان پانزدهمین شعبه اقماری سازمان تامین اجتماعی استان کرمان در نجف شهر سیرجان افتتاح گردید.

در ابتدای این مراسم مدیر کل تامین اجتماعی استان ضمن معرفی اجمالی این سازمان هدف از ایجاد شعب اقماری را گسترش و تعمیمم و پوشش خدمات این سازمان را به سایر نقاط استان دانست و افزود :سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه ای کشور  ١٨ نوع خدمت به شرکای اجتماعی خود ارائه مینماید که هر کدام دارای ساز کار مختلف بوده و بر اساس محاسبات تخصصی به زینفعان ارائه میگردد.

حسینی جمعیت تحت پوشش این سازمان در کشور را بیش از ۴٢ میلیون نفر دانست و افزود : در استان کرمان بالغ بر ١ میلون چهار صد هزار نفر تحت پوشش  این سازمان قرار دارند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان مستمری بگیران این سازمان در استان را  ١٠٨ هزار نفر بیان نمود و تصریح کرد: ماهیانه ١٣٠ میلیارد تومان در استان به عنوان مستمری بازنشستگان و ۵٠ میلیارد تومان به عنوان هزینه های درمان پرداخت میگردد که جمعا این سازمان هر ماهه ١٨٠ میلیارد تومان به عنوان تعهدات خود با همکاری شرکای اجتماعی و تلاش کارکنان این سازمان توانسته در استان پرداخت نماید.

حسینی محمد آبادی کارگاه های تحت پوشش این سازمان در استان را ۴٣ هزار کارگاه دانست و بیان کرد: از این مقدار ٣٠٨ هزار نفر به عنوان بیمه شده اجباری مشغول به کار هستند و درکنار این تعداد بالغ بر ١۴۵ هزار بیمه شده به عنوان بیمه شدگان خاص همچون قالیبان ،بیمه شدگان اختیاری ،قالیبافان ،رانندگان و …. قرار دارند .

مدیر کل تامین اجتماعی استان در ادامه سازکار بیمه شدن در این سازمان را برای کلیه مشاغل و حتی کسانی که شغل خاص ندارند سهل و آسان دانست و گفت: ایجاد شعب اقماری و کارگزاری ها در راستای ارائه خدمات بیمه ای ایجاد گردیده که بیمه شدگان با صرف کمترین وقت و هزینه به خدمات این سازمان دسترسی داشته باشند .

ایشان در ادامه بیان نمود ما طبق دستور ریاست محترم جمهوری و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اقدام به راه اندازی میز خدمت در ابتدای ورودی شعب تامین اجتماعی برای مراجعه کنندگان نموده ایم که از اول تیرماه سال جاری فعالیت خود را آغاز مینماید

مدیر کل استان در ادامه معرفی طرح میز خدمت در جهت تسهیل وقت بیمه شدگان بیان کرد: اعتقاد داریم ما امروز میز خدمت را هم  به خانه مردم و محل کار کارفرمایان نیز برده ایم چرا که از ۴٣ هزار کارفرمای ما در استان ۴٢ هزار نفر حق بیمه خود را به صورت غیر حضوری و از محل زندگی و کار خود پرداخت مینمایند و این نشان از این دارد که ۴٢ هزار سفر درون شهری غیر ضرور نیز کاهش پیدا کرده است .

مدیر کل تامین اجتماعی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مقامات شهرستان سیرجان در جهت حمایت و همکاری ایجاد شعبه اقماری نجف شهر بیان کرد: ما همواره خود را امانت دار حق بیمه مردم که همان حق الناس است میدانیم و اعتقاد داریم  این سازمان واسطه استمرار معیشت بیمه شدگان بین کارفرمایان و خانواده هاست.

لازم به ذکر است در این مراسم حجت االسلام حسینی امام جمعه شهرستان سیرجان و همچنین دکتر مکی آبادی فرماندار این شهر از خدمات گسترده این سازمان در این شهر تقدیر نمودند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده