ساعت: ۲۰:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ شناسه خبر: 51832

در سفر دکتر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به سیرجان چندین طرح عمرانی در سیرجان افتتاح شد.

به گزارش “سیرجان خبر” در سفر دکتر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به سیرجان، مرکز پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان و بیماری های غیر واگیر بیمارستان امام رضا شهرستان به بهره برداری رسید.
به گفته دکتر جهانشاهی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان در این طرح بیش از 60 میلیارد ریال از اعتبارات دولتی هزینه شده است و همچنین کلنگ آغاز عملیات اجرایی گاز رسانی به روستاهای بخش چهارگنبد با حضور دکتر رودری و جمعی از مسئولین شهرستان به زمین زده شد.

در این طرح 244 روستای بخش چهار گنبد با 1380 خانوار از نعمت گاز بهره مند می شوند که برای اجرای این طرح نیز 15 میلیارد تومان از اعتبارات کمک های معادن مس تخت گنبد در نظر گرفته شده است.
همچنین در ادامه برنامه های این سفر، مسئولین به منظور گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با خانواده شهدای بخش بلورد دیدار و گفتگو کردند و سپس از طرح های اقتصاد مقاومتی بخش بلورد اعم از گردشگری ، میراث فرهنگی و طرح های اشتغالزایی این بخش که برای تحقق آن بیش از 10 میلیارد ریال توسط معین اقتصادی شرکت جهان فولاد سیرجان هزینه شده است بازدید نمودند.
رودری در بخشی از سخنان خود در این خصوص گفت: امروز محورهای بخش بلورد را بازدید کرده و در مورد گازرسانی به روستاهای این بخش نیز پس از بررسی از طریق سازمان برنامه و بودجه اعتباراتی در نظر خواهیم گرفت.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر نیز گفت: با کمک معدن مس تخت گنبد و هزینه 15 میلیارد تومانی عملیات گاز رسانی و طرح های عمرانی در این بخش نظر گرفته شده و به شکرانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی 570 روستای شهرستان سیرجان که دارای سکنه هستند از نعمت آب، برق، گاز و مخابرات بهره مند شده اند.
در پایان طرح ها و برنامه های دهه فجر سیرجان جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. منصور مکی آبادی فرماندار سیرجان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های اقتصاد مقاومتی شهرستان گفت: بیش از200 طرح اقتصاد مقاومتی با هزینه و اعتبار 2 هزار میلیارد تومان در این شهرستان انجام شده است که گام موثری است در راستای اشتغالزایی شهرستان برداشته شده است.
وی افزود : امسال بیش از 7 هزار 300 شغل در شهرستان سیرجان محقق شده که این رقم بیش از 250 درصد از تحقق اشتغال را به خود اختصاص داده است و در تلاشیم که این اشتغال به بالای 10 هزار نفر برسد.
در ادامه جلسه رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان با تاکید بر نقش اقتصاد مقاومتی در مقابله با تحریم ها گفت : اقتصاد مقاومتی در شهرستان سیرجان به خوبی در حال انجام است و امیدواریم این رویه مستمر باشد. رونق تولید ، اشتغال ، توسعه روستایی و اقدامات معین های اقتصادی بایستی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در اولویت باشد.

رودری افزود : با کمک دستگاه های اجرایی استان می توانیم استانی شکوفا و آباد داشته باشیم چرا که استان کرمان در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی درکشور برتر است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده