ساعت: ۰۹:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۱۱/۶ شناسه خبر: 57374

دادستان شهرستان سیرجان گفت: با تصمیم قوه قضاییه در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و دستور العمل حفظ کرامت و ارزش های انسانی اقامتگاه موقت متهمان برای اولین بار در در استان کرمان و شهر سیرجان راه اندازی شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان در گفت وگو با خبرنگار “سیرجان خبر” از راه اندازی اقامتگاه موقت متهمان در سیرجان خبر داد و گفت: با تصمیم قوه قضاییه در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و دستور العمل حفظ کرامت و ارزش های انسانی اقامتگاه موقت متهمان برای اولین بار در در استان کرمان و شهر سیرجان راه اندازی شده است.

نیک ورز در ادامه افزود: با اجرای این طرح متهمان تحت قرار کفالت و یا وثیقه در جرائم خرد و سبک که به دلیل عجز از تودیع وثیقه بایستی به زندان وارد شوند دیگر در ابتدای امر وارد زندان نمی شوند و به این اقامتگاه ها معرفی و متهمان در یک مهلت ۱۴روزه فرصت خواهند داشت نسبت به تامین و تودیع وثیقه اقدام و از ورود خود به زندان جلوگیری کنند.

این مقام قضایی اظهار داشت: افراد معرفی شده به این اقامتگاه ها انگشت نگاری نمی شوند و  برچسپ زندانی روی این افراد نمی خورد و از لحاظ اجتماعی در آینده دچار مشکل نخواهند شد ضمن آنکه محیط این اقامتگاه ها متفاوت از زندان است و خانواده متهمان می توانند با این افراد به راحتی ملاقات کرده و مقدمات آزادی آنان را فراهم کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان در پایان گفت: در جهت راه اندازی این اقامتگاه ظرف کمتر از یک ماه محل سابق شورای حل اختلاف با همکاری سازمان زندان ها و مجموعه دستگاه های قضایی تعمیر و تجهیز شده است و از اول بهمن ماه متهمان واجدالشرایط به این محل منتقل شده‌اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده