ساعت: ۰۷:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ شناسه خبر: 15275

کشاورز روستایی در سیرجان سهمی از آب کشاورزی خود را وقف زیباسازی و فضای سبز روستای محل سکونتش کرد.

به گزارش“سیرجان خبر” عباس محمودآبادی کشاورز روستای حسین‌آباد عبدالله‌تقی سیرجان در اقدامی خیرخواهانه سهمی از آب کشاورزی خود را برای آبیاری فضای سبز و زیباسازی روستای محل سکونتش وقف کرد.

وی که در سال 88 نیز نیمی از منزل خود را به عنوان بیت الزهرا (س) ساخته است تا مراسم مذهبی و ایام فاطمیه در آن برگزار شود، برای آبیاری فضای سبز و درختکاری و زیباسازی روستا یک حبه یا یک سهم از آب موتور کشاورزی خود را وقف کرد تا در این ایام خشکسالی اطراف روستا درختکاری و ایجاد فضای سبز شود.

این کشاورز سیرجانی هدف خود از این اقدام را فقط انجام کار خیر و علاقه‌مندی به سرسبزی روستای خود عنوان کرد و افزود: انسان هر قدمی برای کمک به مردم بردارد، اجر و پاداش دنیوی و اخروی دارد و امروز اطراف روستا و جاده منتهی به روستا را با کمک دهیاری درختکاری می‌کنم تا باقیات و صالحاتی بماند.

منصور عماد بخشدار زیدآباد سیرجان هم با تجلیل از عباس محمودآبادی گفت: در این برهه از زمان که کمبود منابع آب است و درختان پسته نیازمند آب هستند، این کشاورز کار بسیار بزرگی را انجام داد و با اقدام وی که یک سهم آب را در اختیار شورای اسلامی و دهیاری قرار داد، سه کیلومتر از محور روستا درختکاری شد.

وی افزود بخش زیدآباد دارای 155 روستا و آبادی است که 26 روستای آن از جمله روستای حسین‌آباد عبدالله‌تقی دارای شورای اسلامی و دهیاری هستند.

بخشدار زیدآباد بیان داشت: جمعیت این بخش 20 هزار نفر است و خیران زیادی در امور ساخت مراکز آموزشی کارهای عام‌المنفعه اقدام کرده‌اند و سهم اهدایی آب کشاورزی این خیر نیز یک میلیارد ریال است.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده