ساعت: ۱۸:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ شناسه خبر: 59828

امام جمعه سیرجان گفت:اهانت نشریه شارلی ابدو فرانسه به ساحت مقدس رسول رحمت قلوب همه مسلمانان جهان و آزادی خواهان را جریحه دار کرد و این اهانت به قرآن و رسول اکرم (ص) توهین به تمامی ادیان آسمانی است.

به گزارش “سیرجان خبر” امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز جمعه با اعلام این مطلب افزود: اهانت نشریه شارلی ابدو فرانسه به ساحت مقدس رسول رحمت ، اخلاق و بیداری ، قلوب همه مسلمانان جهان و آزادی خواهان را جریحه دار کرد و این اهانت به قرآن و رسول اکرم (ص) توهین به تمامی ادیان آسمانی است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی گفت: پیام دین مبین اسلام ، پیام استقامت و ایستادگی بر سر آرمان ها و اعتقادات است و مسلمانان جهان در برابر چنین توهین های ننگینی هرگز سکوت نکرده و نمی کنند.

وی افزود: از صدر اسلام تاکنون، دشمنان گاهی با جنگ و خونریزی و گاهی نیز با دروغ، نیرنگ و شیطنت برای تضعیف اسلام، استفاده کرده اند تا به اهداف پلیدشان برسند اما هرگزموفق نبودند و نخواهند بود.

خطیب جمعه سیرجان به مناسبت تشکیل نیروهای سه گانه سپاه در ۲۶ شهریور سال ۱۳۶۴ اشاره کرد و گفت : فرمان حضرت امام(ره) در سال ۶۴ مبدا یک تحول بزرگ در سپاه پاسداران شد؛ یعنی تشکیل نیروهای سه‌گانه زمینی، هوایی و دریایی سپاه و تشکیل یک ارتش مکتبی و انقلابی از جنس انقلاب اسلامی در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران که از قبل وجود داشت و با این فرمان دو بازوی قدرتمند نظامی برای دفاع از جمهوری اسلامی و برای مقابله با تهدیدات تشکیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بر ضرورت دادگاه های ویژه مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: این دادگاه های ویژه عمده ماموریت رسیدگی به موارد کلان و عمده فساد اقتصادی خواهند داشت و ماموریت اصلی شان فراموش نخواهد شد.

وی افزود : برخورد قاطعانه با مفسدان، طمع مال‌اندوزان، حرام‌خواران و جهان خواران را قطع می‌کند برای از بین رفتن فساد در جامعه باید ریشه‌های فساد در کشور سوزانده شود.

امام جمعه سیرجان به خوش خیالی های برخی افراد و سیاسیون در مورد رابطه با آمریکا اشاره کرد و گفت : دعوای آمریکا با جمهوری اسلامی بنیادی است و آنان قبل از انقلاب هم دشمن اسلام بودند و همه می دانیم ترورها ، تحریم ها ، جنگ تحمیلی ، دخالت در امور کشورمان ، قتل و غارت از ناحیه آمریکا شروع شد و حتی قبل از انقلاب طرح کاهش جمعیت شیعه ، کشف حجاب رضاخانی ، منع عزاداری ها ، دستگیری و زندانی کردن علمای اسلام از نمونه های دشمنی آمریکا و اروپا با اسلام بوده است ، پس دم از رابطه و دوستی بهانه جویی است و این دشمنی ها ادامه دارد.

وی افزود : برای ما رئیس جمهور آمریکا چه فرد و خط سیاسی باشد مهم نیست و دلخوش به هیچکدام نیستیم وهمه می دانیم هرکدام شان به نوعی با ما دشمنی کردند وباید قبول کرد که امروز آمریکا قدرت خود را از دست داده و رو به اضمحلال است و دشمنی شان با مجموعه‌ی نظام اسلامی وملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی عروج جانباز شهید محمد شریف شاهمرادی و سردار موسوی را تسلیت گفت و افزود : باب شهادت و دلاورمردی های مردان خدا همچنان باز است و این خون مردان خدا است که ریشه ظلم و ستم را می سوزاند.

وی در خطبه اول با توصیه به تقوای الهی به عالم شهود و محضر خداوند اشاره کرد و گفت : در روز رستاخیز و قیامت نه عذر خواهی پذیرفته است نه مالکیت های دنیوی و ثروت و مقام دنیوی به کار می آید.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده