ساعت: ۱۷:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ شناسه خبر: 61906

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان گفت: اوج‌گیری کرونا و افزایش مراجعات بیماران کرونایی، شهرستان سیرجان را با کمبود امکانات بستری حتی در اورژانس مواجه کرده است.

به گزارش “سیرجان خبر” در پی مراجعه بیش از حد بیماران کرونایی به بیمارستان‌های سیرجان و تکمیل ظرفیت بخش اورژانس‌ها، غلامرضا جهانشاهی رئیس بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان اظهار کرد: از صبح امروز 60 نفر بیمار کرونایی به بخش اورژانس سرپایی مراجعه کردند و در مرحله اولیه در اورژانس سرپایی بستری شدند.

وی افزود: از شهروندان سیرجانی تقاضای اکید داریم که در ایام تعطیلات پیش رو از مسافرت و دورهمی‌ها دوری کنند تا با همکاری مردم بتوانیم به بیماران دیگر کمک کنیم و بر بار ظرفیت بیمارستانی که هم‌اکنون هم تکمیل است، افزوده نشود.

رئیس بیمارستان امام رضا (ع)و معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: در حال حاضر علاوه بر 60 نفر بستری در اورژانس سرپایی 70 نفر هم در بخش‌های آی‌سی‌یو بستری هستند که حال ده نفر از آنها وخیم است و باید در کم‌شدن موج کرونا و مهار آن در پیک چهارم همکاری صورت گیرد.

جهانشاهی با اشاره به کمبود امکانات بستری تصریح کرد: در بخش دارو هم کمبود مشاهده می‌شود و گلایه مردم در گرانی داروها نیز به حق است چون کمبود داروی داخل داریم و از داروهای خارجی استفاده می‌کنیم که قاعدتا بار مالی بیشتری را دارد.

در همین رابطه جمعی از مردم نیز که در بخش اورژانس آماده ورود به بخش اورژانس کرونا بودند، از گرانی دارو تا مرز 5 تا 7 میلیون تومان در بیمارستان گلایه داشتند و عنوان کردند: یا باید درمان نشویم چون پولی برای دارو نداریم و یا مسوولان بهداشتی برای درمان ما کمک کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده