ساعت: ۰۸:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ شناسه خبر: 25035

اولین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان سیرجان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش“سیرجان خبر” رییس اداره آموزش و پرورش در ارائه وضعیت سواد آموزی شهرستان گفت: آمار بی سوادی شهرستان سیرجان براساس سرشماری سال 90 و خود اظهاری مردمی حدود 10 هزار نفر است که البته به دلیل خود اظهاری مردمی بسیاری از این آمار با بررسی های به عمل آمده سواد داشته و از آمار کسر شدند.

طلابیگی افزود: این آمار 5 درصد آمار بی سوادی کل استان را تشکیل می دهد و پیشنهادات بسیاری جهت شناسایی کامل و تحت تعلیم قرار دادن آنها در دستور کار است.

در ادامه نعیمی مسئول نهضت سوادآموزی سیرجان به ارائه گزارشی از اقدامات و نحوه برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی برای افراد تحت تعلیم پرداخت و گفت: با توجه به مهاجر پذیر بودن شهرستان سیرجان و مشکلات دیگر اما در تعداد تخت تعلیمی نسبت به تعداد جمعیت بی سوادی، در شهرستان عملکرد برتری داشته ایم.

فرماندار سیرجان در این نشست گفت: سیرجان مهد تمدن و فرهنگ است و حتی یک نفر بی سواد هم برای این دیار زیاد بوده که با پیگیری این شورا کاهش بی سوادی و تعلیم همین آمار باقیمانده نیز محقق شود.

منصور مکی آبادی افزود: بایستی هر چه سریعتر کارگروهی تخصصی در این شورا با حضور کارشناسان زبده ادارات عضو و استفاده از نظرات صاحب نظران و نخبگان مربوطه شکل گردد تا کارهای شورای پشتیبانی سوادآموزی سریع تر و تخصصی تر پیش رود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده