ساعت: ۰۹:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۱/۱ شناسه خبر: 15319

مصرف بی رویه آجیل و شیرینی در ایام نوروز سبب بروز مشکلات گوارشی و اضافه وزن می شود.

به گزارش “سیرجان خبر”، در ایام نوروز با رعایت یک رژیم غذایی مناسب مراقب سلامت خود باشید و از مصرف آجیل های کپک زده و رنگی به طور جدی خودداری کنید.

خوردن شیرینی های گردویی و نارگیلی حاوی چربی است و توصیه می شود افراد چاق ضمن خودداری از مصرف بی رویه این گونه شیرینی ها از شیرینی های کوچک تر استفاده کنند.

مسافران نوروزی درصورت امکان قبل از ورود به هر رستوران یا غذاخوری بین راهی یا نا آشنا از کیفیت و سلامت غذای آن رستوران اطلاعات کسب کرده و از مصرف همبرگر،سالاد الویه و ساندویچ مغز به دلیل بالا بودن احتمال آلودگی خودداری کنند.

بخشی از مسمومیت های غذایی مثل دل پیچه، سوء هاضمه و اسهال از عوارض آب و غذای آلوده به میکروب می باشد، لذا شایسته است مسافران نوروزی قبل از مصرف غذا در طول سفر دستهای خود را دو بار و هر نوبت به مدت 15 ثانیه با آب و صابون بشویند.

از مصرف کنسروهای ضربه خورده ،زنگ زده و سوراخ شده در طول سفر خودداری و قبل از مصرف کنسروجات مختلف آنها را به مدت 20 دقیقه بجوشانید.

مصرف بی رویه چیپس، پفک، شکلات، شیرینی و سایر تنقلات و پرخوری موجب ایجاد نفخ، ترش کردن، اسهال و اختلالات گوارشی و سیری کاذب در کودکان و نوجوانان و چاقی در بزرگسالان می شود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده