ساعت: ۱۳:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ شناسه خبر: 62744

وزیر خارجه ونزوئلا در نشست خبری مشترک با امیرعبداللهیان روابط ایران و ونزوئلا را راهبردی خواند و گفت: ایران دوست راهبردی برای دولت، مردم و رئیس جمهور ونزوئلا است.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از خبرگزاری فارس«فلیکس پلاسنسیا» وزیر خارجه ونزوئلا که به تهران سفر کرده امروز (دوشنبه) پس از دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود در نشست خبری مشترک حضور یافت و به تشریح گفت‌وگوهای انجام شده پرداخت.

وی در ابتدا با بیان اینکه باعث افتخار من است که در تهران حضور دارم، گفت: تهران شهری است که آن را دوست دارم و گویی در منزل خودمان هستیم.

پلاسنسیا همچنین اظهار داشت: روابط ایران و ونزوئلا راهبردی است و خرسندم در تهران است و قبل از پایان سال جاری در تهران می‌توانیم کمیسیون مشترک را برگزار کنیم.

وزیر خارجه ونزوئلا خاطرنشان کرد: از فرمایش شما در نقض حاکمیت ونزوئلا تشکر می‌کنم. آمریکا دست به نقض منافع ونزوئلا زده است. از تعهد دولت ایران برای محکومیت این اقدام تشکر می‌کنیم.

وی گفت: ونزوئلا عضو سازمان ملل و خواستار همبستگی و همکاری است. ونزوئلا رهبران بزرگی داشته که با استعمار مبارزه کرده‌اند.

پلاسنسیا خاطرنشان کرد: آرزوی سلامتی مادورو برای ملت ایران را تسلیم کنم. ملت ایران دارای هفت هزار سابقه است و تجربه زیادی در مقاومت دارد و مایل هستیم از ملت ایران یاد بگیریم و می‌خواهیم هماهنگ با شما آینده‌ای بر اساس احترام به حقوق بین‌الملل و همکاری و تحمل یکدیگر و همه شمولی بسازیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده