ساعت: ۰۴:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ شناسه خبر: 61240

دادستان شهرستان سیرجان گفت: دو تن از کارکنان پزشکی قانونی شهرستان سیرجان به اتهام دریافت رشوه بازداشت شدند.

دادستان شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” گفت: در پی وصول گزارشات مردمی و تشکیل چندین فقره پرونده با موضوع صدور گواهی های پزشکی قانونی خلاف واقعه، موضوع به صورت جدی در دستور کار دادستانی شهرستان سیرجان قرار گرفت، پس از مدتها کار اطلاعاتی دقیق و بررسی های همه جانبه، جمع آوری مستندات و دلایل در دستور کار قرار گرفت تا سرانجام با همکاری تعدادی از قربانیان و هماهنگی قضایی، دو تن از کارکنان پزشکی قانونی شهرستان در حین دریافت رشوه توسط ضابطین حفاظت اطلاعات قوه قضائیه دستگیر و بازداشت شدند.

محسن نیک ورز اذعان کرد: سوء استفاده از ضعف اطلاعات حقوقی شهروندان و اخذ وجوه از ایشان جهت انجام وظایف قانونی و نیز تبانی جهت صدور گواهی های پزشکی قانونی خلاف خصوصاً در پرونده های تصادفات از جمله موارد اتهامی پرونده می باشد.

وی بیان کرد: هر دو متهم در حال حاضر با قرار قانونی بازداشت و دستورات لازم جهت تکمیل تحقیقات صادر شده است برخورد جدی با فساد، خصوصاً فساد اداری در دستور کار جدی دستگاه قضایی قرار دارد.

دادستان شهرستان سیرجان گفت: کلیه مراجع قضایی، نظارتی، انتظامی و امنیتی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص هستند.

محسن نیک ورز گفت :مجازات بزه دریافت رشوه علاوه بر ضبط مال مورد ارتشا و انفصال از خدمات دولتی، پنج تا ده سال حبس، جزای نقدی معادل وجه یا مال ماخوذه و تا ۷۴ ضربه شلاق می باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده