ساعت: ۱۳:۱۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۳/۹ شناسه خبر: 16993

فرماندار سیرجان از معدن مس نوچون بخش پاریز بازدید کرد.

به گزارش“سیرجان خبر” فرماندار سیرجان از معدن مس نوچون در منطقه دره‌زار سیرجان بازدید کرد.

الیاس ایران‌نژاد مدیر‌عامل معدن مس نوچون در این بازدید گفت‌: 320 نفر از سال 1389 برای کار باطله‌برداری در این معدن مشغول به کار شده‌اند و تاکنون بیش از 31 میلیون تن باطله از سطح معدن برداشته شده است.

وی از جانمایی محل احداث کارخانه تغلیظ و مطالعات انجام شده برای فعالیت کارخانه با هدف جداسازی مس و مواد معدنی از خاک باطله‌ها خبر داد و افزود‌: کار نصب کارخانه تا نیمه دوم امسال آغاز می‌شود و کار ژئوتکنیک نیز برای محل نصب کارخانه به زودی انجام می‌گیرد.

مدیر معدن مس نوچون سیرجان گفت‌: مطالعات این معدن مس در سال 1348 انجام شده و با فعالیت متخصصان داخلی و برای دسترسی به معدن مس روزانه 40 هزار تن باطله‌برداری در حال انجام است که نبود گاز، برق و زمین مناسب برای توسعه کارخانه از مشکلات پیش رو است.

منصور مکی‌آبادی فرماندار سیرجان در این بازدید برای رفع تمام‌ مشکلات این معدن مس قول مساعد و از حمایت‌ دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای رفع مشکلات بخش صنعتی، تولیدی و معدنی خبر داد و افزود: با رونق مراکز صنعتی، تولیدی و معدنی معضل بیکاری که دغدغه همه مسئولان است، رفع می‌شود.

معدن مس نوچون در 80 کیلومتری ‌شمال شرق سیرجان و 10 کیلو‌متری معدن مس سرچشمه در بخش پاریز واقع شده است.

این معدن 800 متر در یک هزار و 500 متر وسعت دارد و ذخیره معدنی آن 96 میلیون و 500 هزار تن پیش‌بینی شده است که نقش مهمی در اشتغال جوانان منطقه دارد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده