ساعت: ۰۹:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ شناسه خبر: 61555

فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام چهارشنبه‌سوری پلیس به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار ناشی از مواد محترقه با هرگونه حرکات نامتعارف و تهیه و توزیع مواد محترقه به شدت برخورد خواهد کرد و با هماهنگی به عمل آمده با دستگاه قضا، افراد، خودرو ها و مغازه هایی که در این راستا فعالیت داشته باشند تا آخر ایام نوروز خودروی آنان توقیف مغازه‌ها پلمپ و افراد در بازداشت به سر خواهند برد.


سرهنگ محمدرضا ایران نژاد در گفتگو با “سیرجان خبر” اظهار کرد: قشر جوان به عنوان قشر گسترده جامعه نیاز به تخلیه هیجانات دارند که نیاز است برای مدیریت هیجان ها نهادهای فرهنگی اجتماعی برنامه داشته باشند چراکه اگر برای ابراز هیجانات روش‌های درست را درپیش نگیریم هیجانات فردی و اجتماعی به سمت مسائل آسیب‌زا پیش می روند و در مناسبت های مختلف به شکل منفی بروز می کنند.
وی گفت: پلیس تحت هر شرایطی که سایر ادارات برنامه‌ای داشته باشند نقش هدایتگری، مدیریتی و نظارتی دارد اما با ناهنجاری اجتماعی نباید پلیسی برخورد کرد بلکه فرهنگ‌سازی باید مورد توجه قرار بگیرد.
سرهنگ ایران نژاد بیان کرد: از طرفی پلیس نمی تواند ضایع شدن حق و حقوق دیگران را بپذیرد از این رو با مزاحمین و معترضین به حقوق مردم برخورد قانونی خواهد داشت و در این راستا پلیس از قبل هشدارهایی داده، نظارت ها انجام شده و حتماً با مخلان نظم و امنیت برخورد می شود.
فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان بیان کرد: همه ما در مقابل حقوق دیگران مسئولیم پس هرگونه تخلف و رفتارهای خطرناک را به پلیس گزارش کنیم و از طرف دیگر باید تلاش کرد شیوه این مراسم عوض شود تا تقاضای اینگونه مواد خطرناک کاهش یابد.
سرهنگ ایران نژاد گفت: لازم است خانواده‌ها خطرات موجود را به فرزندان خود گوشزد و این آئین را در گردهمایی های خانوادگی دنبال کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده