ساعت: ۱۷:۳۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ شناسه خبر: 18734

رئیس جهاد کشاورزی سیرجان از برداشت محصول پسته در اواخر شهریور ماه در شهرستان سیرجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی “سیرجان خبر”، رئیس جهاد کشاورزی سیرجان از برداشت محصول پسته در اواخر شهریور ماه در شهرستان سیرجان خبر داد.
احمد مسعودی؛ رئیس جهاد کشاورزی سیرجان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: برداشت محصول پسته در سیرجان سال گذشته 25 هزار تن بوده است که امسال با بارش خوب باران شاهد افزایش چشمگیر این محصول هستیم.

وی گفت: کال چینی پسته از اوخر شهریور آغاز می شود و برداشت محصول نهایی پسته از اوایل مهر ماه آغاز خواهد شد، در سیرجان 200 پایانه واحد فراوری پسته وجود دارد که در زمان برداشت محصول پسته فعال می شوند.

مسعودی با بیان اینکه بیشتر محصول پسته شهرستان صادر می شود یاد آوار شد: شهرستان سیرجان دارای انواع مختلف پسته اکبری، کله قوچی، احمدآقایی، اوحدی و فندقی است که 80 در صد آن به کشور هایی مثل اُکراین ، روسیه، تاجیکستان و ترکمنستان صادر می شود.

محمد شهبا یکی از باغداران پسته نیز در این زمینه به خبرنگار ما گفت: محصول امسال خوشبختانه نسبت به سال گذشته بخاطر بارش باران از کیفیت بهتری برخوردار است، اما تنها مشکل باغداران بی توجهی مسئولان نسبت به تولید کنندگان پسته است که با دادن تهسیلات به باغداران باید زمینه ساخت کارگاه های فراوری پسته را فراهم کنند تا مشکلات باغداران حل شود ومحصول زود تر آماده عرضه به بازار شود.

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده