ساعت: ۱۲:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ شناسه خبر: 59011

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: برداشت گل محمدی از سطح ۲۸۰ هکتار گلستان‌های شهرستان سیرجان از اواسـط اردیبهشت آغاز شده و تا اوایل خـرداد ادامه دارد.

به گزارش “سیرجان خبر” اکبر محمودآبادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: سطح زیر کشت گل محمدی شهرستان سیرجان در حال حاضر ۲۸۰ هکتار  است که در سال ۹۸، شاهد رشد و توسعه ۱۰۰ درصدی بوده ایم.

وی تصریح کرد: میزان اشتغالزایی کشت گل محمدی در هر هکتار و در طول دوره ۱۵ روزه حدود ۲۷۰ نفر روز و برای کل سطح شهرستان حدود ۷۰ هزار نفر روز است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان بیان کرد: قیمت هر کیلو غنچه گل محمدی بین ۷۰۰ تا یک هزار و ۱۰۰ ریال و قیمت هر کیلو گل تر بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار ریال است که عملکرد گل تر سه تن و غنچه ۹ تن در هکتار و برداشت بیشتر در مرحله غنچه است.

وی با اشاره به ارزش افزوده مناسب کشت گل محمدی افزود: از هر سه تن گل محمدی یک کیلو گرم و از هر ۹۰۰ کیلو غنچه حدود ۳۰۰ گرم اسانس به استحصال می رسد.

محمودآبادی گفت: ارزآوری گل محمدی از طریق صادرات اسانس و گلاب و غنچه خشک و بازارهای هدف، کشورهای اروپایی و حاشه خلیج فارس و قیمت هر لیتر اسانس بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده