ساعت: ۱۶:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ شناسه خبر: 51062

نهمین جشنواره فرهنگی، ورزشی و قرآنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش شهدای دریایی سیرجان آغاز شد.

به گزارش “سیرجان خبر” در این جشنواره که بیش از 400 نفر در رشته های قرآنی حفظ ، قرائت ، مفاهیم و اذان ، سرود و رشته های ورزشی شامل کشتی ، مینی فوتبال چمن ، دارت ، دو صحرانوردی ، تیر اندازی با طپانچه ، شنا ، آمادگی جسمانی ، تنیس روی میز ، طناب کشی  6 روز  رقابت می کنند و  برترین ها برای مسابقات فرهنگی ، ورزشی و قرآنی ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده خواهند شد.

در این جشنواره، نیروی دریایی ارتش تمامی مناطق، مراکز و پایگاه های دریایی شامل تهران، انزلی، رشت، نوشهر، خرمشهر، بوشهر، بندرعباس، جاسک، چابهار، مرکز پشتیبانی سیرجان، مرکز آموزش شهدای دریایی سیرجان، خارک و منجیل حضور دارند.

در مراسم  آغاز به کار این جشنواره جانشین فرمانده  نیروی دریایی ارتش در سخنانی ایجاد روحیه نشاط و شادابی و تقویت روحیه ایستادگی و مقاومت را از اهداف جشنواره  اعلام کرد و گفت: درس قرآنی مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم باید در راس برنامه های فرهنگی باشد.

امیر دریادار تورج حسنی مقدم از برگزاری جشنواره سرود  اولین بار در این جشنواره فرهنگی خبر داد و گفت: ضمن اولویت داشتن اصل حماسی و عاشورایی بودن مضمون سرودها ، باید سرودها یادآور مقاومت و شجاعت باشد و ایجاد یک گروه یا حتی گردان سرود حماسی در نیروی دریایی محقق شود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده