ساعت: ۱۲:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ شناسه خبر: 24578

سرهنگ شمس الدینی از برگزاری رزمایش بزرگ «محمد رسول الله(ص)» همزمان با سراسر کشور در روزهای نوزدهم تا بیست و دوم اسفندماه سال جاری در سیرجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حماسه و دفاع “سیرجان خبر”، سرهنگ شمس الدینی؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیرجان روز سه شنبه در کنفرانس خبری با خبرنگاران ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) گفت: این رزمایش همزمان در چند استان از جمله استان کرمان و در 22 شهرستان این استان در راستای سیاست های دکترین دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
وی این سیاست ها را آمادگی هر چه بیشتر بسیجیان برای مهار تجاوز، دفع تجاوز و تنبیه متجاوز برشمرد و اظهار داشت: این رزمایش در شهرستان سیرجان با شرکت 10 گردان عمل کننده انجام خواهد شد.
شمس الدینی افزود: این رزمایش که بطور همزمان در چند استان و شهرستان های استان با فرمان فرمانده کل سپاه به اجرا در خواهد آمد، در استان کرمان 90 گردان عمل خواهند کرد که در شهرستان سیرجان 10 گردان شامل 7 گردان بیت المقدس و 3 گردان الزهرا(س) از گردانهای تابعه این ناحیه در منطقه عمومی اردوگاه قدس واقع در کیلومتر 20 جاده سیرجان_ بندرعباس انجام خواهد شد.
این عضو شورای تأمین شهرستان در ادامه به تشریح اهداف این رزمایش پرداخت و گفت: مهمترین اهداف این رزمایش تمرین رزمی به منظور بالا بردن توان دفاعی گردانها و همچنین حفظ و انسجام بسیجیان در راستای سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود، همچنین در این رزمایش تمرینات رزمی متعداد از قبیل: تمرین عملیات دفاع از کوی و برزن، مقابله با اغتشاشات و ناآرامی ها، امداد و نجات، عملیات کمین و ضد کمین، آتش و حرکت، ایست و بازرسی، بازپس گیری، پاکسازی مناطق آلوده و… با رعایت ملاحظات پدافند غیر عامل و با استفاده از سلاح های سبک و نیمه سنگین و تمرینات تاکتیکی شبانه و روزانه همراه با انفجارات و اجرای برنامه های فرهنگی و اعتقادی متعدد در دستور کار یگانهای عمل کننده خواهد بود.
سرهنگ شمس الدینی از همه عوامل از جمله مردم شریف و متدین سیرجان، مسئولین بزرگوار، بسیجیان ولایت مدار که در راستای اجرای این رزمایش با ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان همکاری، همدلی و همفکری می نمایند تقدیر و تشکر نمود و خواستار حضور حداکثری بسیجیان عزیز و اعضاء گردان ها جهت نمایش اقتدار در این رزمایش شد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده