ساعت: ۱۲:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۱/۲۳ شناسه خبر: 14432

رزمایش بزرگ «پیروان ولایت» در اسفندماه سال جاری در سیرجان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حماسه و دفاع “سیرجان خبر” در این نشست که صبح امروز در دفتر فرماندهی ناحیه سیرجان برگزار شد، سرهنگ شمس الدینی ضمن تشکر از مردم بخاطر حضور خود در راهپیمایی 22بهمن اظهار داشت: مردم عزیز سیرجان با حضور پرشور و گسترده خود در روز22بهمن مسئولین را شرمنده خود و دشمنان نظام را نا امید کردند، و نشان دادند که به هیچ یک از این تهدیدات اهمیت نمی دهند.

وی ادامه داد: بنده از رسانه های شهرستان بخاطر پوشش خبری بسیار خوب از راهپیمایی روز گذشته در سیرجان تشکر می کنم.

شمس الدینی در ادامه افزود: رزمایش بزرگ «پیروان ولایت» در اسفندماه سال جاری همزمان در هشت استان کشور از جمله استان کرمان برگزار خواهد شد.

وی سیاست های دفاعی حاکم بر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را به ترتیب مهار تجاوز، دکترین دفاعی یا دفع تجاوز و تنبیه تجاوز برشمرد و گفت: رزمایش بزرگ «پیروان ولایت» امسال در شهرستان سیرجان که یکی از 5 شهرستان استان برای اجرای رزمایش است را بر پایه اصل اول حاکم بر وزارت دفاع یعنی «مهار تجاوز» خواهد بود.

این عضو شورای تأمین گفت: رزمایش امسال بطور همزمان با فرمان فرمانده کل سپاه به اجرا در خواهد آمد و در استان کرمان 52 گردان عمل خواهند کرد که در شهرستان سیرجان 10 گردان شامل 4 گردان بیت المقدس 3گردان الزهرا و 3گردان از گردان های عاشورا و امام حسین(ع) این رزمایش را در منطقه عمومی اردوگاه قدس واقع در کیلومتر25 محور سیرجان-بنرعباس انجام خواهند داد.

وی به تشریح اهداف این رزمایش پرداخت و گفت: مهم ترین اهداف این رزمایش تمرین رزمی به منظور بالا بردن توان دفاعی گردان ها و همچنین حفظ و انسجام بسیجیان در راستای سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود، همچنین در این رزمایش تمرینات رزمی متعددی از قبیل: تمرین عملیات دفاع از کوی و برزن، پدافند غیرعامل، باز پس گیری، پاکسازی مناطق آلوده و ضد استقرار و استفاده از سلاح های سبک و نیمه سنگین و تمرین شبانه و روزانه همراه با انفجارات امسال در دستور کار یگان های عمل کننده خواهد بود.

سرهنگ شمس الدینی به اقدامات انجام شده در خصوص این رزمایش اشاره کرد و گفت: مقدمات این رزمایش از چند ماه قبل آغاز شده است و در این مدت کلاس های آموزشی ویژه گردان های عمل کننده نظیر: برگزاری میدان تیر، تمرینات نظامی، کار با سلاح های سبک و نیمه سنگین و… برگزار شده است.

وی با اشاره به این موضوع که مأموریت اصلی سپاه و بسیج رسالت محور و فرهنگی است گفت: از ابتدای سال جاری اقدامات فرهنگی گسترده ای نظیر برگزاری یادواره های متعدد و کنگره شهدا، بازسازی واقعه قدیر، برگزاری جشنواره عشایر و مهمترین مسأله یعنی نظام تربیتی شجره طیبه صالحین انجام شده است و به همین منظور در رزمایش پیش رو دستور کار ویژه ای برای امر فرهنگی نظیر: تشکیل حلقه های صالحین، برگزاری دعای ندبه، زیارت عاشورا، دعای کمیل، محفل انس با قرآن و چندین مسابقه فرهنگی در نظر گرفته شده است.

شمس الدینی در پایان ضمن تشکر از مسئولین شهرستان،بسیجیان و اصحاب رسانه، از همه بسیجیان شهرستان مخصوصا اعضاء گردان های بیت المقدس، الزهرا، عاشورا و امام حسین(ع) دعوت کرد که با حضور 100 درصدی خود همچون سال گذشته در این رزمایش یکبار دیگر امید دشمنان را نا امید کنند و به دشمنان نظام نشان دهند که آماده دفاع از نظام و ولایت هستند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده