ساعت: ۱۶:۲۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ شناسه خبر: 50113

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان گفت: مسابقات کشتی بین المللی فرنگی نوجوانان جام یادگار امام (ره) در روزهای پانزدهم و شانزدهم شهریور ماه با حضور 8 تیم داخلی و خار جی در سیرجان برگزار می شود.

به گزارش “سیرجان خبر” نشست خبری مسابقات بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان جام یادگار امام(ره) با حضور معاون مدیرکل و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان و اصحاب رسانه برگزار شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیرجان گفت: مسابقات کشتی بین المللی در روزهای پانزدهم و شانزدهم با حضور 8تیم داخلی و خار جی درسیرجان برگزار می شود و سیرجان به دلیل عملکرد بالا و خوب در زمینه کشتی باعث شد که پیشرفت زیادی کند و ما امسال میزبان مسابقات کشتی بین المللی نوجوانان باشیم و قرار براین بود که سال گذشته این مسابقات در سیرجان برگزار شود ولی به دلایل مختلف و فنی امسال مسابقات کشتی در سیرجان برگزار شد.
گل محمدی در ادامه خاطرنشان کرد:ما شاهد رشد و قهرمانی کشتی گیران در سیرجان هستیم که بیشترین افتخار کشتی استان مربوط به شهرستان سیرجان است و امیدوارم سیرجان بتواند قهرمانی های زیادی را در این رشته به دست بیاورد.
وی در خصوص برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جوانان گفت:در این جام چهار تیم خارجی و چهار تیم داخلی که تیم خارجی شامل کشور ارمنستان،ایتالیا،آذربایجان و اکراین حضور دارند و تیم ایرانی در گروه های الف و ب حضور دارند که یک تیم از سیرجان به نمایندگی از استان کرمان در این مسابقات حضور دارند که مسابقات کشتی در ۱۰وزن انجام می شود و جوانان،پیشکسوتان و بزرگسالان ۳ دقیقه بازی انجام می دهند و نوجوانان و خردسالان ۲دقیقه بازی می کنند که در این مسابقات۱۲ داور ایرانی و ۶ داور خارجی حضور دارند .
گل محمدی اذعان داشت:سیرجان در بحث مربی و داوری پیشرفت داشته است و در بحث کلاسیک و استعدادیابی پیشرفت زیادی را داشتیم و این در  حالی است که شهربابک و رفسنجان مربی از خارج از شهرستان آوردند و به زودی کشتی بانوان در سیرجان برگزار می شود که استارت آن در سیرجان زده شده است و بانوان می توانند با لباس های مناسب در مسابقات کشتی شرکت کنند.
وی در پایان گفت:در چندماه آینده استارت خانه کشتی را میزنیم و ما الان ۱۴۸تا تشک کشتی داریم که ۳۰ درصد آن ها مشغول فعالیت است که باید این میزان به ۸۰ درصد برسد تا بتوانیم شروع به کار کنیم و مشکل بزرگ ما خوابگاه برای مسابقات بود که حدود ۲۰۰میلیون هزینه کردیم تا ۵ سال آینده از بحث خوابگاه تامین و منتظر چشم اندازهای چهارساله سیرجان هستیم.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده