ساعت: ۰۹:۴۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ شناسه خبر: 33425

“سیرجان خبر” نشریه نیویورک پست در شماره شنبه خود از لندن گزارش داد که تانک ‘تریر’ (نوعی سگ) می تواند زمین را برای جستجوی مواد منفجره مخفی شده جستجو و بتن ها را با یک چکش سنگ شن 26 فوتی خرد می کند . این تانک که تازه از آن رونمایی شده و بدون سرنشین […]

“سیرجان خبر” نشریه نیویورک پست در شماره شنبه خود از لندن گزارش داد که تانک ‘تریر’ (نوعی سگ) می تواند زمین را برای جستجوی مواد منفجره مخفی شده جستجو و بتن ها را با یک چکش سنگ شن 26 فوتی خرد می کند .

این تانک که تازه از آن رونمایی شده و بدون سرنشین بوده و از راه دور کنترل می شود می تواند آبهای عمیق و حتی امواج نزدیک به دو متر را تحمل کند.

رونمایی از تانک جدید

‘روی برین’ مدیر فروش بخش صادرات ‘سیستم های بی ای ایی لند ‘ (انگلیس) گفت: تانک تریر با عمق روی بیشتر در آب و تحرک سطحی بیشتر امکان فزاینده تری برای بهره برداری در مناطق ساحلی و دشتی دارد و می تواند نقش مهمتری در امداد رسانی در حوادث فاجعه آمیز و موقعیت های جنگی ایفا کند.

این وسیله نظامی 32 تن وزن دارد و با فناوری ها و سیستم های جدید و پیچیده مهندسی دفاعی سیستم های ‘بی ای ایی’ (BAE) بهبود یافته است و براساس این گزارش یک گام از دیگر رقبای خود جلوتر است.

یکی از آخرین تغییراتی که در این تانک ایجاد شده امکان تخریب جاده هاست تا دشمن قادر به استفاده از آن نباشد و مته زمینی آن می تواند سوراخ هایی را تعبیه کند که برای مهندسی رزمی کارآیی دارد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده