ساعت: ۰۷:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۳/۲۲ شناسه خبر: 17260

حدود 100 نفر از کارگران شرکت گلفام مقابل فرمانداری شهرستان سیرجان دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”، کارگران شرکت گلفام (یکی از شرکت های تابعه گل گهر) ساعت 11 صبح روز چهارشنبه گذشته در تجمعی اعتراضی نسبت به اخراج نیروهای این شرکت مقابل فرمانداری سیرجان تجمع کردند.

در این تجمع اعتراضی کارگران با در دست داشتن پلاکارت و سردادن شعار خواستار توجه مسئولین نسبت به خواسته هایشان شدند.

فیروز آبادی؛ نماینده فرماندار سیرجان در جمع کارگران معترض حاضر شد و آن ها رابه مذاکره و رفع مشکل از طریق مصالحه نوید داد.

یکی از کارگران معترض در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت:ما کارگران از باسابقه ترین نیروهای این شرکت هستیم، اما از چند روز پیش مدیران شرکت اقدام به اخراج گسترده نیروهای قدیمی و استخدام کارگران جدید و غیر بومی کرده اند بطوری که نیروی بومی از لیست کارگران گل گهر حذف شده است و بهانه آن ها برای اخراج ما نداشتن تخصص ذکر شده است. آن ها می گویند شما تخصص کافی ندارید، ولی بیشتر دستگاه ها و ماشین آلات این شرکت توسط همین کارگران که از جوانان سیرجانی هستند، نصب و راه اندازی شده است.

وی در ادامه گفت: چه کسی پاسخگوی ماست؟ تا کی باید کاگران،این قشر زحمتکش جامعه از امنیت شغلی مناسب محروم باشند و با ترس از دست دادن شغل خود هر روز با دلهره روزگارشان را سپری کنند.

به گزارش“سیرجان خبر” در تاریخ بیستم خرداد ماه جاری حدود هفتاد نفر از کارگران شرکت آسفالت توس در تجمعی مشابه اعتراض خود را به عدم استخدام از سوی شرکت مذکور مقابل فرمانداری اعلام داشتند.

 

 

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده