ساعت: ۱۵:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۴ شناسه خبر: 60817

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: در زمان همه‌گیری یک بیماری مثل کرونا و شیوع بیماری، تشخیص بالینی پزشک قطعیت داشته و نیاز به آزمایش‌ به ندرت به وجود می آید.

به گزارش “سیرجان خبر” دکتر محمد موقری پور افزود: این روزها یکی از دلایل مراجعه زیاد مردم به آزمایشگاهها انجام تست خون و سنجش آنتی بادی برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ است؛ اما انجام این آزمایش بر اساس مطالعات علمی انجام شده جهت تشخیص بیماری توصیه نمی شود و با جواب این آزمایش نمی شود قضاوت درستی در مورد ابتلا و یا عدم ابتلا به کرونا کرد.

وی گفت: گرچه روش آزمایشگاهی مورد تایید برای تشخیص کرونا انجام نمونه گیری از بینی و حلق و آزمایش پی‌سی‌آر می باشد اما در زمان همه‌گیری یک بیماری، تشخیص بالینی پزشک قطعیت داشته و نیاز به آزمایش‌ به ندرت به وجود می آید.

دکتر موقری پور تاکید کرد: تب و لزر، بدن درد، سردرد، احساس کوفتگی شدید، از دست دادن حس بویایی و چشایی، مشکلات گوارشی، سرفه‌های خشک و مکرر، تنگی نفس و… ، به عنوان علائم شایع بیماری کرونا است .

وی توصیه کرد: شهروندان در صورت بروز علائم کرونا در اولین اقدام به پزشک مراجعه کنند و بر اساس تشخیص پزشک، بلافاصله مراحل درمان و قرنطینه را شروع نمایند چرا که تاخیر در مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی گاها می تواند باعث تشدید علائم و وخامت بیماری شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده