ساعت: ۱۷:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ شناسه خبر: 61036

فرمانده سپاه شهرستان سیرجان از طرح تشدید نظارت بر بازار با همکاری نیروهای بسیجی این شهرستان و بازرسان صمت خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر” گشت های مشترک بین اصناف،صنعت معدن تجارت و بسیج اصناف،به منظور نظارت بر واحد های صنفی و برخورقانونی با افراد متخلف در سطح شهرستان سیرجان ادامه دارد.

فرمانده بسیج سپاه شهرستان سیرجان درگفت وگو با خبرنگار ما اذعان کرد: کار نظارت بر بازار با دقت بالا انجام می شود و به خصوص قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم زیر ذره بین بازرسان است.

سرهنگ علی دستوری با اشاره به اینکه طرح نظارت و بازرسی از صنوف با سه هدف در سطح شهرستان در حال انجام است گفت: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گزاری های اجتماعی که باید در صنوف رعایت شود در دستور کار بازرسان قرار گرفته است.

وی اذعان کرد: به منظور کنترل قیمت کالا های اساسی بازرسان بر قیمت اجناس نظارت دارند و تمامی فروشندگان موظف هستند اجناس داخل واحد صنفی آن ها اتیکت داشته باشد و کالا ها را به قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار دهند و در صورت گران فروشی و کم فروشی با واحد صنفی متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

فرمانده بسیج سپاه شهرستان سیرجان اظهار کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که برخی از افراد سودجو در برهه های خاصی از زمان اقدام به احتکار کالاهای اساسی و ارزاق عمومی می کنند که به شدت با این افراد برخورد قانونی خواهد شد و کالاهای احتکار شده با نرخ دولتی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره صمت شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: گشت های مشترک بین اصناف،صنعت معدن تجارت و بسیج اصناف حدود یک ماه است که در سطح شهرستان فعال شده اند که در این بازه زمانی در این طرح 550 واحد صنفی در سیرجان مورد بازرسی قرار گرفته است.

محمد رضا خواجویی اذعان کرد: در بازرسی های صورت گرفته 158 واحد صنفی متخلف در سیرجان شناسایی و 187 مورد تخلف صنفی ثبت شده است که با واحد های صنفی متخلف به صورت قانونی برخورد خواهد شد.
خواجویی خاطر نشان کرد: از همه شهروندان گرامی تقاضا می کنم در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی و یا احتکار هر نوع کالایی با سامانه خبری 124 اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیرجان تماس حاصل نمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده