ساعت: ۱۳:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۵/۳ شناسه خبر: 18235

رادیو رژیم‌صهیونیستی تظاهرات شب گذشته فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و قدس شرقی را که با شرکت بیش از 10 هزار نفر برگزار شد، بزرگترین تظاهرات از زمان انتفاضه توصیف کرد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از  فارس، رادیو رژیم‌صهیونیستی روز جمعه در گزارشی در مورد تظاهرات شب گذشته فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و قدس شرقی که در آستانه روز قدس برگزار شد، این تجمع را بزرگترین تظاهرات فلسطینی‌ها از زمان انتفاضه دانست.

شب گذشته فلسطینی‌ها با شرکت در تظاهراتی که تعداد حاضران در آن بیش از 10 هزار نفر تخمین زده شده، خواستار پایان حملات رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه شدند.

پلیس رژیم‌صهیونیستی با حمله به شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، ده‌ها تن را بازداشت کرده است. همچنین دستکم یک فلسطینی در جریان این راهپیمایی به شهادت رسیده است. برخی از منابع این آمار را تا 6 نفر اعلام کرده‌اند. تعداد مجروحین نیز بیش از 100 تن اعلام شده است.

صهیونیست‌ها برای متفرق کردن جمعیت تظاهرات‌کننده، از ماشین‌های آب پاش، گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. برخی منابع نیز از شلیک مستقیم گلوله‌های جنگی به سوی معترضین خبر داده‌اند. پلیس رژیم‌صهیونیستی تائید کرده است که از ابزارهای «متفرق کردن جمعیت» استفاده کرده است.

ارتش رژیم‌صهیونیستی از 17 روز قبل عملیات تازه‌ای را علیه مردم ساکن نوار غزه آغاز کرده است. در جریان عملیات موسوم به «صخره سخت» تاکنون بیش از 800 فلسطینی شهید و بیشتر از 3000 تن زخمی شده‌اند. نزدیک به 80درصد قربانیان این حملات زن و کودک بوده‌اند.

هرچند مراجع بین‌المللی در برابر این حملات سکوت کرده‌اند، اما شورای حقوق بشر سازمان ملل دو روز قبل مجبور به تشکیل جلسه در این رابطه شد. در این نشست تشکیل کمیته ویژه بررسی «جرایم جنگی» احتمالی رژیم‌صهیونیستی به تصویب رسید. اسرائیل و همچنین آمریکا، که تنها کشوری بود که به تشکیل این کمیته رأی منفی داد، مصوبه اخیر را جانبدارانه خوانده و آن را رد کرده‌اند.

صهیونیست‌ها در تازه‌ترین اقدام خود، روز گذشته یک مرکز متعلق به سازمان ملل در نوار غزه را که هزاران نفر از فلسطینی‌ها در آن پناه گرفته بودند، هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد. در جریان این حمله، چندین فلسطینی شهید و زخمی شدند. «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل به ابراز «نگرانی عمیق» در این رابطه بسنده کرده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده