ساعت: ۰۰:۱۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ شناسه خبر: 58401

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: چنانچه شهروندی روز سیزدهم قصد خروج از شهرستان به سمت ارتفاعات داشته باشد اقدامات کنترلی و اعمال قانون شدیدتری داریم که ضمن جریمه ۵۰۰ هزار تومانی توقیف یک ماهه در انتظار خودروها خواهد بود.

 

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار” سیرجان خبر” گفت: در شهرستان سیرجان همانند سایر نقاط کشور به‌دلیل ویروس کرونا مشکلاتی وجود دارد ناجا بر آن شده دستورالعمل‌ها را صادر و اجرایی کند.

وی با قدردانی از صنوف برای همکاری با اماکن و قطع زنجیره ارتباطی در شهرستان گفت: رانندگان هم مراعات کنند و عبور و مرور غیر ضرور را کنار بگذارند.

فرمانده انتظامی سیرجان تصریح کرد: اعمال قانون و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی از روز گذشته در سیرجان صورت گرفته، 45 دستگاه خودرو توقیف و 41 دستگاه خودرو جریمه سنگین به واسطه تردد بی‌مورد در سطح شهر داشتند. شهروندان حتما رعایت کنند و این تصمیم‌گیری ناجا نیست بلکه تصمیم کارگروه بهداشتی است.

ایران نژاد ادامه داد: نیروی انتظامی چندین پست قرنطینه و ایست و بازرسی به پست‌های قبلی افزوده،  محور نجف شهربه سمت بافت و محور بلورد، پاسگاه انتظامی خیر آباد و محور ورودی از سمت شهربابک به سیرجان و محور کرمان این پست‌ها مستقر هستند شهروندان توجه داشته باشند ورودی استان به استان بسته شده شهرستان به شهرستان هم به همین ترتیب ورود و خروج خودروها کنترل می‌شود، خودروهای بومی حق خروج ندارد و غیر بومی هم حق ورود به شهرستان ندارد و در این مورد هیچ عذری پذیرفته نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: محورهای روستایی هم با حضور عوامل پلیس راه و در خروجی‌های شهری پلیس راهنمایی و رانندگی حضور دارد تدبیری که اندیشیده شده معابر فرعی وصولی به شهرستان مسدود شده که شهروندان باید دقت داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان خاطرنشان کرد: این روند تا روز ۱۳ فروردین ادامه دارد، اما چنانچه شهروندی روز سیزدهم قصد خروج از شهرستان به سمت ارتفاعات داشته باشد اقدامات کنترلی و اعمال قانون شدیدتری داریم که ضمن جریمه ۵۰۰ هزار تومانی توقیف یک ماهه در انتظار خودروها خواهد بود.

وی از فعال‌بودن دوربین‌های کنترل ترافیک در سطح شهر خبر داد که کلیه ترددها را رصد می‌کنند و گفت: کامیون و کامیونت‌های مواد غذایی و فاسدشدنی و مایحتاج ضروری مردم مانند میوه و تره‌بار مجاز به حرکت در مسیرهای جاده‌ای هستند و خودروهای مسافرکش حق تردد ندارند. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان بر استفاده از دوربین در منازل و مغازه‌ها توصیه کرد تا از هر گونه سرقتی پیشگیری شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده