ساعت: ۰۸:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ شناسه خبر: 22743

همزمان با آغاز امامت امام زمان(عج) اولین محصول فولادی توسط مجتمع جهان فولاد در سیرجان تولید شد.

به گزارش “سیرجان خبر” همزمان با آغاز امامت امام زمان(عج) اولین محصول فولادی با متال 94 و ظرفیت 100 تن در ساعت توسط مجتمع جهان فولاد در سیرجان تولید شد.

این شرکت ابتدا در سال 1388 توسط شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان که از شرکت‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران است تشکیل شد و پس از تغییراتی در سهامداران در حال حاضر 51 درصد سهام آن متعلق به گل‌گهر و 49 درصد متعلق به توسعه و آبادانی استان کرمان است. سرمایه ثبتی این شرکت 960 میلیارد ریال است که توسط سهامداران تأمین شده و این اولین سرمایه‌گذاری بزرگ صندوق بازنشستگی مس در شهرستان سیرجان در عمر 30 ساله خود می‌باشد. در خصوص تأمین سرمایه احداث پروژه کارخانه احیاء هم50 درصدآن توسط سهام‌داران و 50 درصد بقیه توسط بانک تجارت در قالب وام تأمین شده و برای تأمین سرمایه مورد نیاز کارخانه ذوب مجوز استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی اخذ شده است.

این شرکت در برنامه‌های خود احداث 5 کارخانه را در دستور کار خود دارد. دو کارخانه احیاء یک میلیون تنی، دو کارخانه ذوب و تولید شمش فولادی با ظرفیت هر کدام یک میلیون تن در سال و یک کارخانه نورد و تولید محصولات طویل فولادی به ظرفیت یک میلیون تن. کارخانه ذوب فولاد که خبر آغاز عملیات آن در بالا آمد یکی از همان 5 کارخانه ای است که مدیر عامل وعده شروع عملیات آن را در آغاز سال 92 داده بود.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده