ساعت: ۰۹:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۲/۴ شناسه خبر: 24293

هادی خامنه‌ای خطاب مسولان دانشگاه آزاد واحد کرمان گفت: بسیاری از دانشجویانتان را ادب بیاموزید.

به گزارش ” سیرجان خبر” به نقل از آرمان کرمان، هادی خامنه‌ای که به عنوان میهمان اصلی جشن ۱۵ سالگرد تاسیس انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در این دانشگاه سخن می‌گفت زمانی که با اعتراض دانشجویان به سخنانش مواجه شد با تکرار جملاتی به دانشجویان توهین کرد.

وی که  گفته‌های خود را با طرح پیش فرض های تحریک آمیز شروع کرده بود ضمن مخالفت با قرار گرفتن تریبون در اختیار دانشجویان، ‌باعث واکنش شدید دانشجویان شد.

هادی خامنه‌ای با طرح این سوال که چرا نمی‌گزاریم بعضی‌ها در جامعه تریبون داشته باشند؛ گفت: اگر تریبون‌ها یک جانبه در اختیار افراد باشد، حرف تکراری و کسالت بار خواهد بود؛ چرا برخی را که برای اصلاح جامعه حرف دارند محروم کنیم، چه فایده‌ای دارد.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامهٔ سخنان تحرک کنندهٔ خود افزود: به دلیل مدیریت‌های نادرست در سالهای گذشته تعداد زیادی از اساتید جامعه دانشگاهی یا اخراج شدند یا به زور بازنشته کردند؛ که امروز بسیاری بر این عقیده اندکه با این اتفاق خسارت فراوانی را دیده ایم.

وی در اوج سخنانش با لحنی عجیب با خدمتگذار خواندن سران خائن فتنه گفت: اینکه به دروغ افراد خدمتگزار سابق را به دشمنی با نظام متهم می‌کنیم چه کسی جز اسرائیل و آمریکا سود خواهد برد؛ خدمتگذاران را از خدمت محروم کرده ایم؛ فتنه را هی بر زبان آرودن اثری جز مخدوش کردن اصول و اندیشه‌های اسلام نخواهد داشت.

با این سخنان هادی خامنه‌ای جلسه با واکنش شدید دانشجویان روبه رو شد و با شعار‌های «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر فتنه گر» اعتراض خود را نسبت به صحبت های ساختار شکنانه ی وی در رابطه با فتنه ابراز کردند.

هادی خامنه‌ای در ادامه سخنانش و در پاسخ به شعارهای دانشجویان گفت: همین شعار دادن‌ها، یعنی شنیدن حرف‌های درستی که ترس دارد، ساکت باشید؛ این نشانه آن است که با اندیشه‌های دانشجویی فاصله دارید.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) ادامه داد: اینجا نه قوه قضائیه است و نه جایی برای محاکمه، اینجا دانشگاه است و همه موظفیم، حرف زدن بی‌مورد جز اعلام بی‌ظرفیتی افراد چیز دیگری ندارد؛ این سخنان شما در تمام تریبون‌ها زده می‌شود اما این جلسه یکبار تشکیل شده است و بنده به عنوان کسی که بیشتر از شما مبارزه کرده و از شما و امثال شما ولایت فقیه را بیشتر می‌شناسد سخن می‌گویم.

هادی خامنه‌ای با تاکید‌های چند بارهٔ خود که شما ولایت فقیه را نمی‌شناسید، گفت: کسانی که اینجور شعار می‌دهند به فکر آبروی و حیثیت نظام و انقلاب نیستند و جز اینکه به تعداد مخالفان نظام می‌افزایند کار دیگری نمی‌کنند.

وی ادامه داد: عده‌ای درک درستی از اسلام ندارند و نمی‌فهمند و از اسلام و ولایت فقیه حمایت می‌کنند، این حمایت کودکانه است.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامهٔ سخنان خود با بی عقل خواندن معترضان گفت: من تاکید می‌کنم که مهم‌ترین مسئولیت‌ها انجمن‌های اسلامی و دانشگاهی آن است که می‌بایست سطح افکار و اندیشه‌ها را بالا ببرند که یک عده از روی جاهلیت شعارهایی سرندهند که خودشان معنی آن را نمی‌فهمند؛ که اگر بعد‌ها عقلی پیدا کنند از این شعار‌ها پشیمان می‌شوند.

وی افزود: این شعار‌ها دردی را دوا نمی‌کند و فقط وقت ما را می‌گیرد؛ عده‌ای که جلسه را بر هم زندند معلوم است از قبل برای این کار برنامه داشته‌اند، این گفتگو‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از یحث‌ها باید در دانشگاه گفته شود، اگر از قبل این سخنان زده می‌شد اینجور اذهان عمومی را خدشه دار نمی‌کردیم.

دانشجویان در واکنش به این سخنان دست نوشته ایی با شعارهای «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر فتنه گر»، «محاکمه یک کلام» و د‌ها شعار دیگر به را در روی دستان خود بالا آوردند.

مامورین انتظامات سالن که خود نیز از دانشجویان بودند در اقدامی تشنج بر انگیز اقدام به جمع آوری و برخورد نا‌مناسب با دانشجویان معترض را کردند که این امر باعث شعار دادن دانشجویان شد.

دانشجویان که دیده بودند هادی خامنه‌ای خط‌ های قرمز آنان را با حمایت‌های تلویحی از فتنه گران رد کرده است، با فریادها و شعارهای خود خاستار محاکمه سران فتنه شدند.

که بازهم برخورد‌های نامناسب گروهی دیگر از دانشجویان که عمدتا برگزار کنندگان مراسم بودند سالن محل برگزاری مراسم را به تشنج کشید.

هادی خامنه‌ای نیز در پاسخ به شعارهای دانشجویان بار‌ها و بار‌ها جمله ساکت باش، دست نزنید و شعار ندهید را به کار برد و در ‌‌نهایت نیز خطاب مسولان دانشگاه آزاد واحد کرمان گفت: بسیاری از دانشجویانتان را ادب بیاموزید.

در همین احوال فضای امنیتی و تصویر برداری و عکس برداری از چهره‌های دانشجویان معترض به سخنان هادی خامنه‌ای نیز به شدت گرم بود که همین موضوعات باعث تشنج بیشتر مراسم می‌شد.

هادی خامنه‌ای که دیگر مجالی در بین این هیاهو برای سخنرانی نمی‌دید با ایجاد حلقهٔ انسانی به دورش به اطاق ویژهٔ پشت سن برده شد.

یکی از دانشجویان نیز در همین لحظه پشت تریبون رفت و در سخنانی دانشجویان معترض را عده‌ای معدودی خواند که مردم در خرداد ماه ۹۲ به حسن روحانی رای داده‌اند که از دست آن‌ها راحت شوند.

در این بین تعداد بسیار کمی از دانشجویان نیز با شعار‌های «مرگ بر دیکتاتور» سعی در به اغتشاش کشاندن مراسم را داشتند که با شعار «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد» این شعار فتنه گران نیز خاموش شد.

در زمان خروج دانشجویان از سالن محل برگزاری مراسم نیز جو بسیار امنیتی‌ای ایجاد شده بود و اجازه نزدیک شدن فردی را به ماشینی که منتظر هادی خامنه‌ای بود داده نمی‌شد وی نیز ساعتی را در اطاق ویژهٔ پشت سن ماند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده