ساعت: ۱۱:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ شناسه خبر: 14450

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از تکمیل ۵۰ درصد ظرفیت حج سال ۹۳ از آغاز روز ثبت‌نام‌ ها خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر” ناصر خدر نژاد گفت: از روز 18 بهمن ثبت نام‌های حج تمتع آغاز شد و تاکنون 50 درصد ظرفیت‌ها تکمیل شده است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که در این دوره از ثبت نام‌ها اتفاق افتاد پرداخت دو قسطی هزینه حج سال آینده بود که اقدام خوبی در جهت رفاه حال زائران است.

معاون سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در صورتیکه همچنان ظرفیت‌های خالی در کاروان‌ها موجود باشد اولویت‌های بعدی را اعلام می‌کنیم تا برای ثبت نام اقدام کنند در اعزام‌های عمره نیز خوشبختانه مشکلی وجود ندارد و تاکنون 193 هزار و 155 زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام شده اند.

همه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی الحساب حج تمتع 10 میلیون ریالی که تا 20 دی‌ماه 1384 در یکی از شعب بانک ملی ودیعه‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند مستقیماً جهت نام‌نویسی به کاروان‌ها مراجعه یا از طریق نشانی اینترنتی http: //haj93. haj. ir اقدام کنند.

آن دسته از متقاضیانی که اسناد ثبت‌نامی سال‌های 1360 و 1363 با مبالغ 180 هزار، 200 هزار، 250 هزار و 270 هزار ریالی را دارا می‌باشند می‌بایست قبلاً با مراجعه به دفتر حج و زیارت استان مربوطه برای تبدیل سند خود به قبض ودیعه‌گذاری 10 میلیون ریالی و استفاده از تسهیلات مربوطه اقدام و پس از دریافت قبض جدید از شعبه بانک معرفی شده از سوی حج و زیارت استان برای ثبت‌نام اقدام کنند.

دارندگان اسناد 8 میلیون ریالی مربوط به سال 1377 و منتهی به 31 فروردین 78 باید قبل از ثبت‌نام به یکی از شعب بانک‌ملی مراجعه و با استفاده از تسهیلات و یارانه مربوطه 3 میلیون ریالی نسبت به تبدیل قبض ودیعه‌گذاری خود به قبض 10 میلیون ریالی اقدام کنند.

دارندگان اسناد 8 میلیون ریالی از تاریخ اول اردیبهشت 78 تا 29 اسفند 78 باید قبل از ثبت‌نام به یکی از شعب بانک ‌ملی مراجعه و با احتساب سود متعلقه نسبت به تبدیل سند خود به ودیعه‌گذاری 10 میلیون ریالی اقدام کنند.

‌همه افراد واجد شرایط تشرفی که در سال‌های گذشته در کاروان پذیرش شده و لیکن مشرف نشده‌اند (بستانکاران سازمان) باید ابتدا به دفتر حج و زیارت استان مراجعه تا وفق دستورالعمل‌های سازمان نسبت به پایدار نمودن قبض خود از طریق مراجعه به شعب بانک ‌ملی وفق ضوابط مربوطه اقدام و سپس به مدیر کاروان جهت ثبت‌نام مراجعه کنند.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده