ساعت: ۱۲:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ شناسه خبر: 17725

تیم ملی کشورمان در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۴ با تیم‌های برزیل و روسیه هم‌گروه شد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از تسنیم، با پیروزی تیم‌های ملی والیبال روسیه و آمریکا مقابل حریفان‌شان چهره 2 تیم باقی‌مانده از 5 تیم صعود کننده از 2 گروه اول (A و B) لیگ جهانی 2014 به مرحله نهایی مشخص شدند. از گروه A تیم‌های ایتالیا، ایران و برزیل به‌عنوان تیم‌های اول تا سوم و از گروه B تیم‌های آمریکا و روسیه به‌عنوان تیم‌های اول و دوم راهی مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 شدند.

روسیه در دیدار با بلغارستان با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 14، 25 بر 17 و 25 بر 15 به پیروزی رسید و یکی از حریفان ایران در مرحله نهایی شد. در آخرین دیدار دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال نیز ملی‌پوشان آمریکا با شکست 3 بر یک صربستان به مرحله نهایی صعود کردند. تیم ملی والیبال آمریکا در ست دوم این دیدار 25 بر 20 مغلوب صربستان شد اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به‌ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 27 بر 25 و 25 بر 20 به پیروزی رسید تا با کسب 24 امتیاز به‌عنوان صدرنشین این گروه راهی مرحله نهایی لیگ جهانی شود.

تیم ملی والیبال روسیه هم با 24 امتیاز و تفاوت در تعداد بردها در رتبه دوم جدول این گروه قرار گرفت و راهی مرحله نهایی لیگ جهانی شد. تیم‌های ملی والیبال صربستان و بلغارستان نیز به‌ترتیب با 20 و 4 امتیاز رتبه‌های سوم و چهارم گروه دوم را به خود اختصاص دادند.

به این ترتیب تیم ملی والیبال کشورمان در مرحله نهایی با تیمهای روسیه و برزیل هم‌گروه شد. بر اساس اعلام فدراسیون بین المللی والیبال در گروه اول مرحله نهایی تیم‌های میزبان (ایتالیا)، تیم اول گروه دوم (آمریکا) و تیم قهرمان دسته دوم (یکی از تیم‌های استرالیا، فرانسه، هلند و بلژیک) با هم رقابت می‌کنند. در گروه دوم نیز 2 تیم صعودکننده از گروه اول (ایران و برزیل) به‌همراه تیم دوم گروه دوم  (روسیه) به رقابت خواهند پرداخت. در ادامه تیم‌های اول و دوم هر گروه به‌صورت ضربدری برگزار کننده دیدارهای نیمه نهایی خواهند بود.

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال 25 تا 29 تیر در شهر فلورانس ایتالیا برگزار می‌شود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده