ساعت: ۱۰:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ شناسه خبر: 62219

رئیس تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سیرجان گفت: درطرح کارورزی، فارغ التحصیلان دانشگاهی درمقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکترا که جویای کارمی باشند، باحضوردر دوره های آموزشی و مهارتی بامحیط واقعی کسب وکارآشنامی شوند و افرادثبت نام کننده دراین طرح، مشمول بیمه حوادث شده و کمک هزینه آموزشی ماهانه به آنها ازسوی دولت پرداخت می شود،ودرپایان دوره نیز برای کارورزان گواهینامه فنی وحرفه ای صادرمی گردد.

به گزارش “سیرجان خبر” رئیس اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سیرجان بابیان اینکه دراستای فراهم کردن فرصتهای اشتغال و کسب مهارت برای کارجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، وزارت کار طرح کارورزی را در دستور کار قرار داده است،گفت:این طرح یکی از برنامه‌های مهم دولت در راستای تحرک بازار کار و اشتغالزایی برای جوانان جویای کار به ویژه فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی به شمار می رود .

هادیان افزود: درطرح کارورزی، فارغ التحصیلان دانشگاهی درمقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکترا که جویای کارمی باشند، باحضوردر دوره های آموزشی و مهارتی بامحیط واقعی کسب وکارآشنامی شوند و افرادثبت نام کننده دراین طرح، مشمول بیمه حوادث شده و کمک هزینه آموزشی ماهانه به آنها ازسوی دولت پرداخت می شود،ودرپایان دوره نیز برای کارورزان گواهینامه فنی وحرفه ای صادرمی گردد.

وی با بیان این که جذب کارورز توسط کارفرما پس از سه ماه مشمول طرح بخشودگی ۲۳ درصد می شود،تصریح کرد: در صورت جذب کارورز در این مدت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ۲ سال ۲۳ درصد سهم کارفرما را به تامین اجتماعی پرداخت می کند.

هادیان درپایان بااشاره به اینکه کارفرمایان در طول دوره کارورزی حقوقی راپرداخت نمی کنند،گفت: جوانان جویای کار، فارغ التحصیلان دانشگاهی ومتقاضیان شغل می توانند بامراجعه به سامانه karvarzi.mcls.gov.ir ویاحضوردرکاریابی های شهرستان سیرجان
مراحل ثبت نام خود رادنبال کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده