ساعت: ۰۰:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۷/۱۷ شناسه خبر: 29683

فرمانده پلیس راه کرمان گفت: جاده کرمان-سیرجان از محورهای حادثه‌ خیز‌ استان به شمار می رود که با 57 فقره تصادف تا به الان دومین محور حادثه‌ خیز استان است.

به گزارش خبرنگار گروه حوادث “سیرجان خبر” سرهنگ یوسف نجفی فرمانده پلیس راه استان در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: جاده کرمان-سیرجان از محورهای حادثه‌ خیز‌ استان به شمار می رود که با 57 فقره تصادف تا به الان دومین محور حادثه‌ خیز استان است.

وی اظهار داشت: در شش ماه ابتدای سال جاری 167 فقره تصادف فوتی در استان کرمان رخ داده که منجر به فوت 260 نفر شده و در مدت مشابه سال قبل 160 مورد تصادف فوتی در استان رخ داده که 257 نفر فوت شدند.

وی افزود: در مجموع در سال گذشته 870 تصادف جرحی و فوتی رخ داده و این تعداد در شش ماه نخست سال جاری به یک هزار و 173 فقره افزایش یافته است.

نجفی تصریح کرد: از مجموع این تصادفات 47 درصد واژگونی و خروج از جاده بوده و عمده دلیل آن سرعت غیرمجاز، بی‌توجهی به جلو و خواب آلودگی و خستگی در حین رانندگی است.

وی بیان کرد: در شش ماه نخست سال جاری 99 ‌فقره معادل 9 درصد تصادفات حوزه‌های برون شهری مربوط به عابران پیاده است.

فرمانده پلیس راه شمال استان کرمان گفت: از مجموعه تصادفات فوتی و جرحی استان کرمان 56 درصد در محورهای اصلی، 37 درصد در محورهای روستایی و هفت درصد در محورهای فرعی به وقوع پیوسته‌اند.

نجفی تصریح کرد: در 30 درصد از تصادفات معادل 352 تصادف یک طرف حادثه موتورسیکلت سواران بوده‌اند و جمعا 25 نفر فوت و 460 نفر نیز مجروح شدند.

وی با اشاره به اینکه عمده تصادفات در محورهای برون شهری به دلیل عدم توجه به جلو بوده است، افزود: 39 درصد تخلفات مربوط عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه 20 درصد، خستگی و خواب‌آلودگی 10 درصد، انحراف به چپ 12، عدم رعایت حق تقدم 11 درصد و مابقی سایر علل بوده است.

نجفی ادامه داد: خودروهای سواری 58 درصد، موتورسیکلت‌ها 14 درصد در حوادث رانندگی در سطح استان کرمان مقصر بوده‌اند.

وی گفت: حادثه‌ خیز‌ترین محورهای استان کرمان محور کرمان – بم با 63 فقره، کرمان سیرجان با 57 فقره، کرمان – رفسنجان با 39 فقره، انار – شهربابک با 37 فقره هستند.

فرمانده پلیس راه شمال استان کرمان عنوان کرد:‌در شش ماه ابتدای سال جاری 512 هزار و 414 فقره برخورد با تخلفات رانندگی صورت گرفته که 274 هزار و 192 فقره ‌مربوط به تخلفات حادثه‌ساز بوده است.

نجفی ادامه داد: در شش ماه نخست سال جاری 7 هزار و 500 خودرو و موتورسیکلت در استان کرمان توقیف و 117 گواهینامه نیز به دلیل اخذ 30 نمره منفی ضبط شده است.

وی تصریح کرد: در شش ماه نخست سال جاری 360 دستگاه خودرو نیز به دلیل داشتن خلافی بیش از 10 میلیون ریال توقیف شده‌اند.

نجفی عنوان کرد: اولویت‌های پلیس راه رعایت حقوق شهروندی و احترام به شان و شخصیت رانندگان، توجه به اخلاق حرفه‌ای و برخورد جدی و قانونمند با تخلفات رانندگی، انجام اقدامات فرهنگی و آموزشی، برخورد جدی با تخلف سرعت غیرمجاز، انجام تست سلامت رانندگان به ویژه رانندگان ناوگان عمومی، برخورد جدی با موتورسیکلت سواران متخلف، استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه‌ها، تعامل با تمام سازمان‌ها و رده‌های دخیل در امر ترافیک، جلب مشارکت مردم است.

وی بیان داشت: از ابتدای سال جاری در 32 مرحله آموزش در مدارس حاشیه‌ راه‌ها انجام شده و 960 دانش‌آموز تحت آموزش قرار گرفتند.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده