ساعت: ۱۰:۳۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ شناسه خبر: 60639

فرمانده بسیج سپاه شهرستان سیرجان گفت: نیروهای داوطلب برای ارائه خدمت در بیمارستان‌هابه صورت نیروی افتخاری می توانند با مراجعه به حوزه های مقاومت بسیج برای ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش “سیرجان خبر” بیش از 8 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور گذشته و طی این مدت بیمارستان‌ها و کادر درمان بی وقفه در جهت مقابله با این بیماری و ارائه خدمت به بیماران ایثارگرانه فعالیت می‌کنند، در این میان یکی از الزامات بیمارستان‌ها برای تسریع بهبود بیماران بستری، ارائه خدمات مراقبتی،حمایتی و عاطفی از بیماران در کنار خدمات درمانی تخصصی است وظایفی که در شرایط عادی از سوی همراهان بیمار ایفا شده و در روزهای کرونایی خلاء آن کاملا محسوس است.

با توجه به ممنوعیت حضور همراهان بیمار در بخش‌های کرونایی، این همراهی و حمایت خالصانه از سوی نیروهای مردمی داوطلب و جهادگر و در قالب طرح همیار سلامت در برخی از بیمارستان‌های سیرجان ارائه می‌شود، در این رابطه فرمانده بسیج سپاه شهرستان سیرجان و مسئول قرارگاه امام رضا (ع) در گفت و گو با خبرنگار ما اذعان کرد: به دنبال شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور و نیاز بالای بیمارستان‌ها و کادر درمان به کمک‌های جهادی و داوطالبانه، طرح همیار سلامت طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب با هدف کمک رسانی به جامعه پزشکی و پرستاری، کمک در ایجاد روحیه مثبت و حمایت عاطفی بیماران بستری و یاری رسانی در امور شخصی، حمایتی و مراقبتی بیمار در حوزه امور غیرتخصصی در این قرارگاه اجرا خواهد شد.


وی با بیان اینکه بر اساس این طرح نیروهای داوطلب برای ارائه خدمت در بیمارستان‌هابه صورت نیروی افتخاری جذب و به بیمارستان‌های متقاضی معرفی می‌شوند، گفت: نیروهای جهادی و داوطلب می‌توانند با مراجعه به حوزه های مقاومت بسیج برای ثبت‌نام اقدام کنند.

مسئول قرارگاه امام رضا(ع) با اشاره به برخی از وظایف همیاران در بیمارستان، گفت: کمک در ایجاد روحیه مثبت و حمایت عاطفی مبتلایان با انس و همدردی با آن‌ها، یاری رسانی در امور شخصی، حمایتی و مراقبتی مبتلا در حوزه امور تخصصی و غیرتخصصی مثل غذا دادن و کمک در قدم زدن بیمار، کمک رسانی معنوی به خانواده مبتلایان و اطلاع رسانی وضعیت آن‌ها به خانواده‌ها در صورت صلاحدید مجموعه پزشکی، همراهی و کمک به تیم‌های خدماتی نظافتی بیمارستان‌ها در پاک سازی و ضدعفونی سازی محیط بیمارستان، توزیع اقلام غذایی آماده شده و دیگر نیازهای سخت افزاری بیمارستان‌ها برخی از خدماتی است که داوطلبان ارائه می‌کنند.

وی گفت: حضور همیار سلامت در بیمارستان تحت نظارت کادر درمانی صورت می‌گیرد و همچنین با پوشیدن لباس‌های مخصوص اعم از گان، ماسک‌های چندلایه، طلق محافظ صورت و دستکش، راه‌های ابتلای ویروس به بدن بسته می‌شود، لذا با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی و ارائه آموزش‌های لازم، نگرانی خاصی در خصوص ابتلای داوطلبان وجود ندارد.
سرهنگ دستوری گفت: جلسات آموزشی داوطلبان نسبت به ماهیت کار و جنس فعالیت و همچنین نحوه حفاظت فردی برای افراد برگزار خواهد شد.

وی اذعان کرد: در کنار این قرارگاه قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) که از ابتدای شیوع ویروس کرونا آغاز به کار کرده است همچنان فعالیت خود را در خصوص حمایت از اقشار آسیب پذیر از ویروس منحوس کرونا در شهرستان ادامه خواهد داد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده