ساعت: ۲۱:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۱۱ شناسه خبر: 10082

جشنواره فرهنگی،ورزشی عشایر سیرجان با اجرای برنامه های متنوع در منطقه گردشگری باغ‌سنگی با حضور استاندار و مسئولین شهرستان برگزار شد.

2به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی “سیرجان خبر”،  این جشنواره  به همت سپاه ناحیه مقاومت سیرجان و بخشداری بلورد، صبح امروز در منطقه گردشگری باغ‌سنگی بخش بلورد با حضور استاندار کرمان، معاون سازمان عشایری ایران و مدیرکل عشایری استان کرمان و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.

این جشنواره با برنامه های متنوع (نمایش صنایع دستی عشایر، پخت انواع غذاهای سنتی، بازی های محلی، برپایی سیاه چادر و …) همراه بود.

اجرای موسیقی سنتی، نی محلی و مسابقات بومی و محلی از دیگر برنامه‌های جانبی جشنواره عشایر به شمار می‌آمد.
پخت نان محلی  و همچنین چِغ بافی(حصار دور سیاه چادر عشایر) از دیگر برنامه‌هایی بودند که در این جشنواره برای معرفی هویت اصلی عشایر در نظر گرفته شده بود.

اسماعیل نجار؛ استاندار کرمان از عشایر بعنوان ذخایر اصلی انقلاب یاد کرد و گفت: امروز زیبایی زندگی عشایر سختی آن را می‌پوشاند و این زیبایی در کوه و بیابان بی‌آلایش و محور صداقت و شجاعت و دلاورمردی است.

نجار با ابراز نگرانی از زندگی صنعتی عشایر افزود: مبادا روزی این زندگی ساده و بی‌آلایش دست‌خوش تجملات و زندگی ماشینی و صفای زندگی عشایر گرفته شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده