ساعت: ۰۷:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۹/۲ شناسه خبر: 12438

معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جهان‌بخش صادقی در عین معلولیت زبان هنر را انتخاب کرد و و به تمام کشورها هنر ایرانی را معرفی کرد.

ayobi moaven vazir ershadبه گزارش“سیرجان خبر” حجت‌الله ایوبی جمعه شب در مراسم نکوداشت جهان‌بخش صادقی از وی به عنوان یک معلول و هنرمند نمونه و الگو یاد کرد و اظهار داشت: تا هنر هست، شخصیت این هنرمند نیز زنده می‌ماند، زیرا در عین معلولیت زبان هنر را انتخاب کرد و توانست، خدمات ارزنده‌ای به کشور ارائه و به تمام کشورها هنر ایرانی را معرفی کرد.

وی افزود: ما با زبان هنر با دنیا حرف می‌زنیم و جهان‌بخش صادقی یک سمبل و نمونه‌ای بود که از نعمت سلامت جسم بی‌بهره شد، اما به زودی توانست این زبان را انتخاب کند و با جهان به خوبی ارتباط داشته باشد و فرهیخته و جاودانی شود.

ایوبی حضور هنرمند نقاش با وجود معلولیت در بسیاری از کشورهای جهان را حاصل توانمندی او در عرصه هنر در دوران عمر پربرکتش دانست و وی را الگوی خوبی برای معلولان و هنرمندان بیان کرد.

مراسم نکوداشت و بزرگداشت نخستین سالگرد درگذشت هنرمند معلول سیرجانی که شهرت جهانی داشت با حضور گسترده قشرهای مختلف مردم و مسئولان در تالار دانشگاه پیام‌نور سیرجان برگزار شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده