ساعت: ۱۰:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ شناسه خبر: 12895

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: کشتارگاه‌های طیور شهرستان سیرجان با حرکت به سمت صادرات و با استفاده از مزیت جغرافیایی این شهرستان می‌توانند زمینه رونق هرچه بیشتر صنعت پرورش طیور و توسعه این شهرستان را فراهم آورند.

koshtargahبه گزارش“سیرجان خبر” بیژن دهقانی با اشاره به اینکه در شهرستان سیرجان به دلیل وجود ظرفیت خوب پرورش طیور گوشتی چهار کشتارگاه طیور وجود دارد، اظهار داشت: صاحبان این کشتارگاه‌ها به دلیل داشتن مشاغل دیگر و عدم صرفه اقتصادی مناسب رغبتی به توسعه فعالیت کشتارگاه ندارند.

وی کشتارگاه دام شهرستان سیرجان را نیازمند توسعه بیشتر دانست و افزود: با عنایت به موقعیت جغرافیایی ویژه شهرستان سیرجان و امکان دسترسی به بازار استان‌های دیگر و حتی صادرات به سایر کشورها در صورت توسعه آن، این کشتارگاه می‌تواند موجب اشتغالزایی خوبی در شهرستان سیرجان شود.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان اظهار داشت: همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان سیرجان ایجاد بازارچه صادرات دام سبک می‌تواند تاثیر مناسبی در توسعه صنعت دامپروری شهرستان و ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی گفت: کشتارگاه‌های طیور شهرستان سیرجان با حرکت به سمت صادرات با استفاده از مزیت جغرافیایی این شهرستان می‌توانند زمینه رونق هرچه بیشتر صنعت پرورش طیور و توسعه این شهرستان را فراهم آورند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده